Cenne właściwości oleju lnianego

Obniża cholesterol, pomaga pobyć się zbędnych kilogramów, zapobiega miażdżycy - zalet oleju lnianego jest dużo więcej. Chwalą go dietetycy i kosmetolodzy. Nie powinno zabraknąć go w naszej diecie. Olej lniany to źródło zdrowia Olej lniany to źródło zdrowia  Ma żółtą barwę i specyficzny smak, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Ale jego walory lecznicze i zdrowotne są olbrzymie. Olej lniany jest tłoczony na zimno z dojrzałych nasion lnu. Ta niska temperatura tłoczenia gwarantuje, że składniki w nim zawarte zachowują swoje właściwości. Cenimy go za to, że ma w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 i omega 6 oraz lignany. Występuje w nim również witamina E, która ma właściwości przeciwutleniające. Jest polecany wszystkim, którzy dbają o zdrowie, osobom starszym, dzieciom, kobietom w ciąży. - Olej lniany powinien być używany w naszej codziennej diecie, jest bardzo potrzebny – podkreśla Karolina Czyrwik, dietetyczka z NaturHouse. Olej lniany to drogocenne kwasy - Jemy na co dzień za dużo produktów, w których występują kwasy omega 6, a to może przyczynić się do powstania raka prostaty czy piersi. Natomiast za mało spożywamy kwasów omega 3 – dodaje Karolina Czyrwik. - A właśnie olej lniany podwyższa w naszym organizmie te cenne kwasy omega 3, których nam brakuje. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym usuwają z organizmu nadmiar cholesterolu, zmniejszają ryzyko nadciśnienia, zapobiegają miażdżycy. Z kolei zawarte w oleju lignany pomagają utrzymać równowagę hormonalną w organizmie. - Można powiedzieć, że lignany to estrogeny pochodzenia roślinnego, bardzo potrzebne w okresie menopauzy u kobiet - tłumaczy Czyrwik. Lignany pomagają również w prawidłowej perystaltyce jelit, przy leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów piersi czy jelita grubego. Chronią również przed osteoporozą. Składniki, które zawiera olej lniany przyśpieszają także metabolizm i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. - Piję olej dopiero miesiąc. Kolega mi polecił – opowiada Jan Aleksander, mieszkaniec Lublina. - Mam problemy z trawieniem, żołądkiem. Zobaczymy, czy olej lniany mi pomoże i jak będzie działał. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować

Produkty Benedyktyńskie


Dlaczego Omega 3-6-9 Ojców Benedyktynów?
Na rynku dostępne są tańsze suplementy kwasów omega, unikalność estrów etylowych oleju lnianego zilustruje poniższe zestawienie:

 

Inne suplementy
(OLEJ LNIANY lub OLEJ POCHODZENIA RYBIEGO)

Omega 3-6-9
(BIOETSRY ETYLOWE OLEJU LNIANEGO)

zawierają liczne zanieczyszczenia i toksyczne substancje
(amigdalina, linamaryna, pestycydy, metale ciężkie, polichlorowane dyfenyle i dioksyny itp.), wynikająca z obecności trójglicerydów w tych olejach

brak zanieczyszczeń i substancji toksycznych

olej lniany
technologia przebiega w atmosferze tlenu, cząstki kwasu w formie trój glicerydów ulegają zmianom, zwiększa się proces epoksydacji

zwiększona trwałość
proces estryfikacji przebiega w warunkach beztlenowych

biodostępność
zmniejszona absorpcja w wyniku dużego rozmiaru cząsteczek trójglicerydów

biodostępność
zwiększona absorpcja z przewodu pokarmowego ze względu na mały rozmiar cząsteczek, nie ulega kwaśnej hydrolizie w żołądku większa rozpuszczalność pozwalająca na tworzenie preparatów kompozytowych

mniejsza rozpuszczalność
witamin i prozdrowotnych substancji wysoka lepkość utrudniająca połykanie oraz mniej tolerowany zapach i smak

konsystencja o przyjemnym zapachu i smaku

Omega 3­6­9 to oryginalny produkt stworzony dla wszystkich, którzy pragną dbać o zdrowie, a w szczególności: zmniejszyć ryzyko zawału serca, dbać o układ krążenia, poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci, zadbać o stawy, zregenerować gospodarkę tłuszczową organizmu.

Omega 3­6­9 to oczyszczone estry etylowe Niezbędne Wielonienasycone Kwasy Tłuszczowe (NWNKT) pochodzenia roślinnego. Rekomendowane przez opactwo benedyktynów w Tyńcu. Zdrowy i niezbędny sekret długowieczności.

Nienasycone kwasy omega mają również działanie przeciwzapalne, co wpływa pozytywnie na kondycję organizmu, są niezbędne w procesach jego regeneracji.

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

- Decimus Iunius Iuvenalis

Odkryj pozytywne i długofalowe efekty stosowania kwasów omega-3, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Ich zbawienne działanie zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi.

KWASY Z GRUPY OMEGA-3

• wspomagają pracę serca i układu krążenia,

• działają przeciwmiażdżycowo i pomagają normalizować ciśnienie tętnicze,

• chronią naczynia krwionośne,

• działają przeciwzapalnie,

• wspomagają procesy naprawcze organizmu,

• wspierają prawidłowe działanie układu nerwowego.

DLACZEGO tak ważny jest kwas ALA ? W grupie dobroczynnych wielonienasyconych kwasów omega-3 wyróżniamy: ALA, EPA i DHA. Jedynym niezbędnym jest wielonienasycony kwas a-linolenowy (ALA).

Organizm może z kwasu ALA wyprodukować w wyniku sprzężenia zwrotnego kwasy (EPA i DHA) w odpowiedniej ilości.

DLACZEGO Omega 3­6­9? Estry etylowe to najbardziej bezpieczna i najczystsza forma kwasów Omega 3. Estry te zostały dopuszczone przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) oraz EFSA w Europie (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) do obrotu na rynku farmaceutycznym.

Źródło kwasów w oleju lnianym. Olej lniany, jako jedyny, zawiera duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Len jest rośliną stworzoną do oczyszczania gleby, dlatego też olej lniany zawiera różnego rodzaju zanieczyszczenia i toksyny. Rozwiązaniem jest produkt Omega 3-6-9 produkowany na bazie oleju lnianego, który gwarantuje brak toksyczności i najwyższy poziom przyswajalności kwasów omega-3.

Zalecana dzienna dawka: 5 ml (łyżeczka do herbaty) zawiera:

OMEGA-3 (kwas a-linolenowy) 2 g (100% realizacji zalecanego dziennego spożycia)

OMEGA-6 (kwas linolowy) 0,5 g (5% realizacji zalecanego dziennego spożycia)

OMEGA-9 (kwas oleinowy) 0,7 g, alkohol etylowy do 1%, roztwór nasycony azotem.

 

Źródło: www.kurierlubelski.pl

Źródło: www.produktybenedyktynskie.com

Sieci społecznościowe

Tagi