Chcesz mieć lepszy seks? Jedz więcej jabłek!

W szpitalu Santa Chiara w Trento zostały przeprowadzone badania, w których brało udział 731 kobiet z całego kraju w wieku od 18-43 lat. Obserwacje trwały przez 8 miesięcy, a ich celem znalezienie związku między dziennym spożyciem jabłek i  występowaniem popędu seksualnego.

W trakcie badania kobiety zostały podzielone na dwie grupy: te które jedzą jedno/ dwa jabłka każdego dnia i te które ich nie jedzą.

Wśród 343 kobiet, które uwzględniają jabłka w swojej diecie naukowcy stwierdzili zdecydowanie wyższe wyniki we wskaźniku funkcji seksualnych w kategorii pożądanie.

Koordynator projektu Tomasso Cai stwierdził, że dbałość o tężyznę fizyczną  i spożywanie dużej ilości warzyw także może pomóc zwiększyć popęd seksualny, ponieważ najważniejszym czynnikiem jest floridazina, czyli związek, który można znaleźć właśnie pod skórką jabłek. Związek ten jest podobny do hormonu estradiolu, który odgrywa ważną rolę w regulacji kobiecego popędu seksualnego. Ważne jest zatem, aby jeść jabłka nieobrane wcześniej ze skórki.

Kobiety, które nie lubią jabłek, nie muszą się jednak obawiać.  Pożądanie oprócz owoców i warzyw może w nas rozbudzić także czekolada i wino! Cai wspomina o swoich badaniach przeprowadzonych kilka lat temu, które potwierdziły, że antyoksydanty zawarte w winie również mogą poprawić jakość seksu natomiast badania innych włoskich naukowców wykazały, że jedzenie czekolady dawało dokładnie te same efekty.

Wyniki włoskich badań opublikowane zostały w książce Archives of Gynecology and Obstetrics.

 

Źródło: Media/The Local

Sieci społecznościowe

Tagi