Co jest największym wrogiem człowieka ?

Zgodnie z badaniami Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Medycznego w Stanford największym z wrogów człowieka, który zbiera żniwo w postaci różnych chorób z nowotworami włącznie jest STRES.

Ponad 95% fizycznych i psychologicznych problemów zgłaszanych do lekarzy dotyczy sytuacji stresowych.

Stres towarzyszył człowiekowi od zawsze. Obecne szybkie tempo życia, pośpiech  wywołuje niewyobrażalne problemy w naszym organizmie. 

Nasze ciało jest w ciągłym stresie. Niszczy się i traci zdolność do samo-naprawiania tworząc blokady w organizmie.

Stan nieustannej gotowości do walki zamyka jego naturalne funkcje autoregulacyjne. System odpornościowy zużywa ogromną ilość energii dla utrzymania mechanizmów przeżycia. Przewlekły stres powoduje, że ciało zaczyna chorować. 

Pod wpływem stresu komórki nie utrzymują wystarczającej ilości tlenu, wody i składników odżywczych.

Walczymy często z prawdziwymi i urojonymi stresorami, mobilizując wszystkie energetyczne zasoby coraz bardziej wywołując fizyczne stany napięcia ciała a te uruchomiają psychologiczne opory na wielu poziomach jako: strach, krytykowanie, osądzanie, wypieranie się czegoś, brak zgody na coś.

Walczymy z wewnętrznym konfliktem popadając w chorobę.

Ignorujemy pewne sytuacje i sygnały ciała jedząc, pijąc i paląc bez opamiętania.

Nasze zdrowie jest naszym wyborem.

Możemy być na tyle zdrowi, na ile pozwalamy sobie nim być.

Ciało nasze jest wyposażone w wyjątkowe mechanizmy regeneracyjne, jeżeli nie bombardujemy jego reakcjami emocjonalnymi.

Rodzi się pytanie: jak przeżyć nieprzyjemne wydarzenia, niepokój, napięcie, strach z powodu trudnych sytuacji, bezsilność?

Myślę, że warto  spojrzeć m.in. na aspekt duchowy, który oznacza sposób świadomego życia, który nadaje sens poszczególnym, codziennym doświadczeniom, wtedy człowiek zaczyna odczuwać wewnętrzną równowagę i harmonię. Czuje się zintegrowany. To takie głębokie zrozumienie i doznanie siebie.

Nabywając poczucia własnej wartości, celu i spójności swojego życia człowiek uzdrawia siebie.

Dzięki zrozumieniu istoty zdrowia człowiek rozwija swoją samoświadomość i zdolność wyzdrowienia. Mobilizuje zdolność do dbania o siebie, pobudzania sił witalnych i zmiany ukierunkowania na Życie jako całość.

W zdrowiu

John Mark Linden

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi