Czy seks zmniejsza stres ? John Mark Linden

Irlandzcy naukowcy  stwierdzili: 

w badaniu kontrolnym z 2001 roku, iż uprawianie seksu trzy lub więcej razy na tydzień o połowę zmniejsza u mężczyzn ryzyko zawału na serce lub udaru.

Gdyby firma farmaceutyczna stworzyła równie skuteczne lekarstwo, jej akcje skoczyłyby w górę, niemal przebijając dach giełdy na Wall Street.

Współautor badania, doktor Shah Ebrahim, podkreślił wartość wyników, mówiąc:

„Odkryty związek pomiędzy częstotliwością stosunków seksualnych a śmiertelnością ma duże znaczenie dla interesu publicznego”.

Prawdziwe jest powiedzenie:

„Jabłuszko z wieczora, nie trzeba doktora”.

Parafrazując, prawdą może być zasada:

„Kochanie z wieczora – na śmierć długo nie pora”.

Natomiast Alfred Kinsey ogłosił, że seks zmniejsza stres i że ludzie, którzy mają satysfakcjonujące życie seksualne mniej się niepokoją, są mniej agresywni i wrogo nastawieni do innych. Potwierdzają to współczesne badania- fizyczny dotyk podwyższa poziom neuroprzekaźnika oksytocyny, hormonu, który zwiększa zaufanie i obniża poziom kortyzolu, hormonu związanego z przewlekłym stresem.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Daniel Amen, Sex on the Brain: 12 Lessons to Enhance Your Love Life

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi