Dlaczego górale długo żyją ? John Mark Linden

Nie wiem czy wiecie, ale górale należą do jednych z najdłużej żyjących ludzi na świecie. Mimo chorób cywilizacyjnych oraz pogarszającego się stanu przyrody, z roku na rok odsetek górali rośnie.

Dlaczego górale długo żyją ?

Z badań wynika, że prawie 80 proc. osób, które przeżyły 85 lat, to osoby, które prowadzą spokojny tryb życia, przebywają na czystym powietrzu, spożywają świeżą wodę.

Jednak najistotniejszym czynnikiem jest niższy procent zawartości tlenu w powietrzu na poziomie 3000 m nad poziomem morza  niż na obszarze nizinnym.

Przy deficycie tlenu organizm zaczyna oszczędnie nim gospodarować.

Komórki znajdują się w stanie oczekiwania i zadawalają się ścisłym limitem, przy prawidłowej koncentracji dwutlenku węgla.

Większość badaczy zajmujących się właściwościami fizjologicznymi procesu oddychania uważa, że w przebiegu każdej choroby powstają nieprawidłowości w oddychaniu tkanek, przede wszystkim ze względu na głębokość wdechów, ich częstotliwość i nadmierne ciśnienie parcjalne tlenu, co obniża koncentrację dwutlenku węgla.

Rola dwutlenku węgla jest znacząca dla naszego organizmu potwierdza to: profesor medycyny Iwan Nieumywakin, według jego teorii dwutlenek węgla stymuluje proces oddychania, sprzyja rozszerzeniu naczyń krwionośnych mózgu, serca, mięśni i innych narządów, uczestniczy w podtrzymywaniu niezbędnej kwasowości krwi, wpływa na intensywność  samej wymiany gazowej, zwiększa możliwości rezerwowe organizmu i układu odpornościowego. 

Uważa, że w płucach powinno być tyle tlenu ile znajduje się na wysokości 3000 m nad poziomem morza. Twierdzi, że to optymalna ilość,  której przekroczenie prowadzi do patologii.

Nic innego tylko przeprowadzić się w góry...

Z góralskim pozdrowieniem

John Mark Linden

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi