Dlaczego przedsiębiorcy powinni odkładać swoje smartfony

Przedsiębiorcy stoją dziś w obliczu coraz większego ryzyka, że ich życie przytłoczy wielozadaniowość. Narzędzia, które miały umożliwić wszystkim krótszą pracę, skazały nas na to, że w ogóle z niej nie wychodzimy.

Przedsiębiorca jest teraz zawsze dostępny dla klientów, pracowników, dostawców itp. Trzyma w dłoni urządzenie, przez które zawsze może mieć o jedną rzecz więcej do zrobienia (i nieuchronnie ma).

A przecież może ono być takie użyteczne, jeśli używać go właściwie…

Trzeba jednak wyznaczyć granice i dać sobie czas na ludzi i zajęcia ważne w tej części naszego życia, która nie ma związku z biznesem.

Raczej nikt u schyłku życia nie powie: „Żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w pracy” czy też, adaptując to do współczesnych warunków – „Żałuję, że nie spędzałem więcej czasu ze smartfonem”.

W mojej rodzinie nieraz rozmawiamy o tym, jak często spoglądamy na ekrany naszych telefonów i jak bardzo zakłócają one nasze wspólne życie.

Staramy się ograniczać korzystanie z tych urządzeń i znajdować więcej czasu na kontakty osobiste. Albo po prostu - odkładać telefon i iść spać. 

 

Na podst. Why Entrepreneurs Need to Put Away Their Smartphone, Eric Thome, The Wall Street Journal

Sieci społecznościowe

Tagi