Dr Śmiech

American Heart Association (AHA) opublikowało materiały informacyjne zachwalające moc zdrowego śmiechu. Nie tylko pomaga on zmniejszyć stany zapalne, obniża poziom złego cholesterolu i podwyższa poziom tego dobrego, lecz także napełnia nas dobrymi emocjami. A te, co pokazują badania, to nieodłączna część zdrowia serca.

Śmiech pomaga też łatwo zredukować stres, choćby na chwilę. AHA zauważa, że stres uruchamia cały łańcuch wydarzeń i ostatecznie doprowadza do szkodliwego stylu życia (jak np. palenie), co z czasem uderza i w serce.

Śmiech przypomina mózgowi, że stres jest tymczasowy. Nawet te parę minut, gdy pomaga się odprężyć, działa cuda. Naukowcy z Teksasu wykazali, że dzięki porządnemu śmiechowi z rana, naczynia krwionośne pozostają rozszerzone i chronione przez cały dzień, niezależnie od tego, jak jest ciężko. O każdej porze dnia, kilka minut śmiechu może odwrócić skurcz naczyń, który towarzyszy stresowi i ten korzystny dla serca efekt potrafi utrzymywać się godzinami.

Dr Miller szczegółowo opisuje neurologiczny wpływ śmiechu na serce: wskazuje na endorfiny w mózgu, wewnętrzną wyściółkę naczyń krwionośnych (śródbłonek) i cudowny związek chemiczny, jakim jest tlenek azotu. Głęboki śmiech „powoduje uwalnianie endorfin, endorfiny aktywują receptory opioidowe w śródbłonku, co jest sygnałem do produkcji tlenku azotu, a tlenek azotu z kolei, odpowiada za istną feerię korzyści dla zdrowia serca”.

Oto niektóre z nich: rozszerzone naczynia krwionośne, zwiększony przepływ krwi, zmniejszenie stanów zapalnych naczyń, redukcja nagromadzonego cholesterolu, zmniejszenie

. Rezultaty będą zdumiewające!

 

 

Więcej o terapii śmiechem znajdziecie w podanych niżej artykułach:

http://zdrowiepowraca.pl/artykul,najlepszy-naturalny-srodek-przeciwbolowy

http://zdrowiepowraca.pl/artykul,poczucie-humoru-u-dzieci-

http://zdrowiepowraca.pl/artykul,radoscjan-luter-osb

http://zdrowiepowraca.pl/artykul,terapia-smiechem-w-pokonywaniu-bolu

 

 

 

 

Na podst. Why You Need to Deep-Belly Laugh, Melissa Maynard, Rodale News

Sieci społecznościowe

Tagi