Dziegieć - pięć wieków tradycji

Dziegieć, który znany jest nam, jako preparat niezbyt przyjazny, ale ma również swoje lecznicze i pielęgnujące właściwości. Szczególnie polecany jest do stosowania na skórę. To ją właśnie jest w stanie wyleczyć z poważnych przypadłości. Jego zapach nie odpowiada wielu osobom - jak dla mnie, jest znośny.

Dziegciem nazywamy produkt suchej destylacji kory sosnowej, brzozowej lub bukowej. Postać specyfiku nie jest zbyt zachęcająca, dziegieć to ciemnobrązowa, lepka ciecz o zapachu smoły. Stosowano ją od dawien dawna między innymi do impregnacji drewna, odstraszania robactwa czy też w połączeniu z miodem – jako, uniwersalne lekarstwo.Dziś odkrywamy jego właściwości lecznicze, głównie z punktu widzenia skóry. Okazuje się bowiem, że dziegieć wykazuje działanie keratolityczne, antyseptyczne i przeciwzapalne.

Stosowany na pozwala pozbyć się problemów takich jak:

 • głębokie zmarszczki
 • atopowe zapalenie skóry
 • wypadanie włosów
 • grzybica skóry
 • łuszczyca
 • trądzik

Dziegcie w zależności od pochodzenia, różnią się od siebie właściwościami.

 • Dziegcie sosnowe i bukowe działają miejscowo znieczulająco i przeciwpasożytniczo. Wykazują działanie antyseptyczne i są zdolne do niszczenia bakterii gruźlicy. Doskonale radzą sobie z wrzodami i łojotokiem.
 • Dziegieć jałowcowy leczy trądzik, liszaje i wypryski wywołane przez roztocza.
 • Dziegieć brzozowy działa przeciwzapalnie i keratolitycznie.
 • Dziegieć węglowy (mineralny) złuszcza, ułatwia odchodzenie ropy i działa przeciwbólowo.
 • Dziegieć w rozsądnych dawkach może zminimalizować wypadanie włosów, wzmocnić cebulki i pomóc w leczeniu problemów dermatologicznych, jednakże jego stosowanie nie jest całkowicie pozbawione wad.

 

 

 - Żel pod prysznic z dziegciem brzozowym i węglem aktywnym jest pomocny w walce z objawami łojotoku, łuszczycy, łupieżu.

- Naturalne mydło w płynie z dziegciem brzozowym i węglem aktywnym pomocne w walce z objawami łojotoku, łuszczycy, łupieżu.

- Naturalny szampon z dziegciem brzozowym i węglem aktywnym skutecznie walczy z łupieżem i łojotokiem, nie wysuszając skóry głowy.

- Naturalne mydło z dziegciem brzozowym i węglem aktywnym pomocne w walce z objawami łojotoku, łuszczycy, łupieżu.

Dziegieć brzozowy, tradycyjny ludowy środek przeciwłupieżowy, normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie skóry, sprzyja regeneracji skóry i łagodzi podrażnienia. Węgiel aktywny ma doskonałe właściwości detoksykujące, doskonale oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń, nadmiaru brudu i tłuszczu, pomaga w regeneracji skóry trądzikowej. Preparat swoją ciemną barwę zawdzięcza naturalnym składnikom.

 

Źródło: www.produktybenedyktynskie.com

Źródło: www.dobreziola.com

Sieci społecznościowe

Tagi