Fałszywe jagody w płatkach śniadaniowych

Duża część jagód w popularnych płatkach śniadaniowych, babeczkach, bułeczkach itp., jest podrobiona. Zamiast używać prawdziwych owoców, firmy takie, jak General Mills, wykorzystują sztuczne barwniki, utwardzane tłuszcze i płynny cukier, by powstało coś, co wyglądem naśladuje jagody.

Ujawniliśmy, jak to się dzieje, że popularne płatki firmy General Mills, Total Blueberry Pomegranate Cereal, nie zawierają jagód, ani kawałków owocu granatu!

Fox News potwierdziła naszą historię w General Mills: np. płatki Total Blueberry Pomegranate Cereal nie zawierają żadnych jagód.

Nasze dochodzenie ujawniło również, że płatki Kellogg’s, Frosted Mini Wheats Blueberry Muffins, także nie zawierają jagód. Ludzie z Fox News skontaktowali z Kellogg’s, która udzieliła takiej odpowiedzi: „Termin „jagodowe babeczki” jest użyty do określenia smaku niektórych produktów. Wszystkie nasze wyroby są oznakowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami”. Innymi słowy, dopóki nie będzie praw chroniących konsumentów przed wprowadzaniem ich w błąd, firmy dalej będą robić swoje. Zachęcamy do kontynuowania bojkotu produktów General Mills.

 

 

Na podst. Fox News covers fake blueberries story uncovered by Health Ranger, Mike Adams, NaturalNews.com

Sieci społecznościowe

Tagi