Firmy spożywcze wpływają na najważniejsze organizacje zdrowia

W idealnym świecie najpoważniejsze organizacje zdrowia powinny być obiektywne. Ustalać wytyczne w oparciu o dowody, zamiast ulegać wpływom polityki i grupom nacisku finansowego, popadając w konflikt interesów.

Ale nie żyjemy w idealnym świecie. Żyjemy w rzeczywistości, w której pieniądze rządzą prawie wszystkim… a firmy produkujące śmieciowe jedzenie mają bardzo dużo pieniędzy.

Niestety, wykorzystują je do wpływania na organizacje, które są odpowiedzialne za mówienie nam, co możemy jeść.

Weźmy Akademię Żywienia i Dietetyki ,  dawniej Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne). To „największa organizacja na świecie, skupiająca specjalistów żywieniowych”, która, jako jedyna, wydaje licencje rejestrowanym dietetykom w USA.

A tak na serio, jak ktokolwiek może w ogóle zaufać organizacji zdrowia, sponsorowanej przez firmy sprzedające jedzenie, które wpędza nas w choroby?

Warto zaznaczyć, że wielu dietetyków walczy z tymi powiązaniami między Akademią, a firmami od śmieciowego jedzenia. Stworzyli grupę „Dietetycy dla uczciwości zawodowej”.

Akademia Żywienia i Dietetyki nie jest osamotnionym przypadkiem. Jeżeli przyjrzymy się bliżej, to okaże się, że większość dużych organizacji zdrowia ma jakieś związki z firmami spożywczymi i farmaceutycznymi.

Dlatego, podczas następnej wizyty u dietetyka warto się dowiedzieć, czy przypadkiem nie jest on sponsorowany przez Coca-Colę lub Pepsi.

 

Na podst. 6 Reasons Why I do Not Trust The Mainstream Health Authorities, Kris Gunnars, Authority Nutrition

Sieci społecznościowe

Tagi