Jak być zdrowym?

Zaczniemy przewrotnie... jak stać się chorym:

 1. Nie zwracaj uwagi na swoje ciało. Jedz często barowe dania, za dużo pij, nie odmawiaj sobie używek, uganiaj się za przypadkowymi miłostkami i co bardzo ważne, czuj się jeszcze z tego powodu winny. Kiedy czujesz się zmęczony i zagoniony, nie zważaj na to wcale, popędzaj się jeszcze bardziej.
 2. Przekonuj siebie, że twoje życie nikogo nie obchodzi, jest bez znaczenia i nie ma wartości.
 3. Rób rzeczy, których nie lubisz i unikaj tego, co naprawdę lubisz. Zgadzaj się skwapliwie z opinią tych, którzy widzą w tobie niezdarę i „tłumoka".
 4. Czuj się stale obrażony i szczególnie krytyczny wobec siebie.
 5. Napełniaj umysł obrazami, które cię przerażają i miej na tym punkcie obsesję. Martw się, jeśli nie możesz cały czas, to przynajmniej większość dnia.
 6. Unikaj głębokich, długo trwających, intymnych związków.
 7. Obwiniaj wszystkich wkoło z powodu swoich kłopotów.
 8. Nie wyrażaj swoich uczuć i poglądów szczerze. Inni ludzie mogliby być z tego powodu niezadowoleni.
 9. Wystrzegaj się wszystkiego w czym przejawia się poczucie humoru. W życiu nie ma przecież nic do śmiechu.
 10. Unikaj wszelkich okazji, które mogłyby sprawić ci większą satysfakcję czy radość.

...jak stać się bardziej chorym, kiedy już jesteś chory...

 1. Myśl o tych strasznych rzeczach, jakie ci się mogą przydarzyć. Rozwódź się bez końca nad przerażającymi wizjami.
 2. Wprowadź się w stan depresji, nienawiści i gniewu. Oskarżaj wszystkich wkoło o powód swej choroby. Użalaj się nad sobą.
 3. Zwracaj uwagę na artykuły, książki, programy telewizyjne i ludzi, którzy upewniają cię w przekonaniu, że nie możesz mieć nadziei. Jesteś bezsilny wobec przeznaczenia.
 4. Zerwij znajomości. Użalaj się nad sobą i potępiaj siebie. Zamknij się w pokoju i kontempluj nad swoją śmiercią.
 5. Znienawidź siebie za zniszczone własne życie. Obwiniaj się bezlitośnie i złośliwie.
 6. Odwiedzaj wielu lekarzy. Goń od jednego do drugiego, spędzaj połowę czasu w poczekalniach, zbieraj rozbieżne opinie i eksperymentuj z różnymi pastylkami. Zaczynaj różne programy leczenia, żadnego nie kończąc.
 7. Rzuć pracę, porzuć wszelkie zamiary, zrezygnuj z jakiejkolwiek sensownej działalności, która ma jakiś cel lub daje ci radość. Zobacz swoje życie jako nie mające sensu i skończone.
 8. Narzekaj na objawy choroby i dziel się nimi z tymi, którzy narzekają podobnie jak ty. Podpierajcie się nawzajem w poczuciu beznadziejności.
 9. Nie dbaj o siebie. Bo i po co? Niech inni robią to za ciebie i obrażaj się, że nie robią tego jak należy.
 10. Myśl o tym, jak paskudne jest twoje życie i jak dobrze jest umrzeć, ale myśl o tym, jak straszna jest śmierć i zwiększaj ten ból w sobie.

...a jak być zdrowym?

 1. Rób to, co spełnia twoje pragnienia, co daje ci radość, w czym widzisz cel i dowartościowanie życia. Spójrz na życie jak na swoje dzieło i staraj się być pozytywnym.
 2. Zwróć na siebie większą uwagę, staraj się zaspokoić swoje potrzeby. Zadbaj o siebie i dodawaj sobie otuchy.
 3. Pozbądź się wszelkich negatywnych emocji, obaw, gniewu, strachu, smutku, złości. Ujawniaj swoje uczucia, nie skrywaj ich. Bądź rozsądny i wybacz sobie.
 4. W swoich myślach rozwijaj wzniosłe, pozytywne cele. W swej wyobraźni doskonal obrazy pragnień, o których marzysz, aby się spełniły. Kiedy pojawią się w myśli jakieś obawy, zmień przedmiot zainteresowania i wzbudź w sobie uczucia spokoju i radości.
 5. Kochaj siebie i kochaj też innych. Postaw na miłość. Uczyń z niej swój cel i uzewnętrznij to w postępowaniu.
 6. Stwarzaj pogodne, szczere, przyjacielskie związki. Postaraj się uzdrowić zranione w przeszłości stosunki z dawnymi przyjaciółmi, rodzicami, rodziną.
 7. Zrób coś pozytywnego w swoim otoczeniu, coś, co lubisz i potrafisz.
 8. Rób coś dla zdrowia i dobrego samopoczucia, nabieraj w sobie przekonania o możliwości pełnego zdrowia. Nakreśl własny program zdrowia lub uzdrowienia, opierając się na wskazówkach ekspertów, ale dostosowując je do własnych potrzeb.
 9. Zaakceptuj siebie i wszystko, co jest w twoim życiu jako okazję do rozwoju i nauki. Bądź za to wdzięczny. Gdy coś „zawalisz", przebacz sobie, skorzystaj z tej nauki i „rwij" do przodu. 
 10. Zachowaj niezmącone niczym poczucie humoru.
 11. Znajdź doradcę albo dobrego bioterapeutę, który pomoże ci w profilaktyce duchowej. Znajdź dobrego nauczyciela, trenera.

 

Na podst.:Edgar Cayce - Uzdrowienie Holistyczne Wydawnictwo AQUARIUS

Sieci społecznościowe

Tagi