Jak oddychać ? Nosem czy ustami? Klucz jest...

Jak oddychać ? Nosem czy ustami ?

Pierwszy oddech przychodzimy wraz z naszym narodzeniem.

To wtedy pierwszy raz w życiu nabieramy powietrza do płuc, a kończymy życie z naszym ostatnim  głębokim wydechem.

 Oddychanie  to  bardzo złożona czynność życiowa. Odbywająca się w płucach wymiana gazowa umożliwia dostarczenie tlenu każdej żywej komórce.

  • Skład powietrza wdychanego to:   78% azot, 21 tlen, 0,96 inne gazy, 0,04 inne gazy.
  • Skład powietrza wydychanego to: 78% azot, 16 tlen, 5,04 dwutlenek węgla, 0,96 inne gazy.

Jak wiemy, oddech wpływa na wszystkie funkcje zachodzące w naszym organizmie. Oddech kontroluje ciało, zaś ciało kontroluje  oddech.

Zastawiałem się dlaczego tak ważne są głębokie oddechy w ciągu dnia.  A to dlatego,  że podczas głębokiego oddechu pobierasz do swoich płuc od 6 do 10 razy więcej powietrza niż przy normalnym oddechu.

Nasz umysł zużywa około 80% wdychanego wraz z powietrzem tlenu. Te świadome i prawidłowe  oddychanie przyśpiesza procesy oczyszczania swojego układu limfatycznego.

Najzdrowsze dla naszego organizmu jest oddychanie nosem. Nos  a nie usta jako organ oddechowy podarowała nam natura. W komorach nosa  wdychane powietrze ulega nawilżeniu, ociepleniu i oczyszczeniu. To najefektywniejszy sposób dostarczenia powietrza do naszego organizmu.

Głębokie wdechy i wydechy do naszego organizmu za pomocą nosa zatrzymują  zasoby energii w ciele na stałym, wysokim poziomie.  Czerpanie powietrza przez usta zostało wymyślana przez naturę jako koło ratunkowe dla naszego organizmu.

Klucz jest w codziennych ćwiczeniach:

  • Proponuję 4 razy dziennie zrobić sobie krótką przerwę i wziąć powoli długi, głęboki wdech nosem, krótka 2 sekundowa przerwa, a potem długi wydech ustami.
  • Powtórz to kilka razy w ciągu jednego wykonywanego ćwiczenia cztery razy dziennie,
  • Nie wykonuj ćwiczeń po posiłku,
  • Jeżeli jesteś chory skonsultuj to z lekarzem.

 

Głęboki oddech nie tylko pozwoli poznać nam samego siebie, ale może leczyć, poprawi nam samopoczucie i humor.

 

Z głębokim oddechem 4 razy dziennie

John Mark Linden

 

 

 

 

 

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi