Jak stać się chorym (zaczniemy przewrotnie)

Jak stać się chorym (zaczniemy przewrotnie)

1. Nie zwracaj uwagi na swoje ciało. Jedz często barowe dania, za dużo pij, nie odmawiaj sobie używek, uganiaj się za przypadkowymi miłostkami i co bardzo ważne, czuj się jeszcze z tego powodu winny. Kiedy czujesz się zmęczony i zagoniony, nie zważaj na to wcale, popędzaj się jeszcze bardziej.

2. Przekonuj siebie, że twoje życie nikogo nie obchodzi, jest bez znaczenia i nie ma wartości.

3. Rób rzeczy, których nie lubisz i unikaj tego, co naprawdę lubisz. Zgadzaj się skwapliwie z opinią tych, którzy widzą w tobie niezdarę i „tłumoka".

4. Czuj się stale obrażony i szczególnie krytyczny wobec siebie.

5. Napełniaj umysł obrazami, które cię przerażają i miej na tym punkcie obsesję. Martw się, jeśli nie możesz cały czas, to przynajmniej większość dnia.

6. Unikaj głębokich, długo trwających, intymnych związków.

7. Obwiniaj wszystkich wkoło z powodu swoich kłopotów.

8. Nie wyrażaj swoich uczuć i poglądów szczerze. Inni ludzie mogliby być z tego powodu niezadowoleni.

9. Wystrzegaj się wszystkiego w czym przejawia się poczucie humoru. W życiu nie ma przecież nic do śmiechu.

10. Unikaj wszelkich okazji, które mogłyby sprawić ci większą satysfakcję czy radość.

Jak stać się bardziej chorym (kiedy już chory jesteś)

1. Myśl o tych strasznych rzeczach, jakie ci się mogą przydarzyć. Rozwódź się bez końca nad przerażającymi wizjami.

2. Wprowadź się w stan depresji, nienawiści i gniewu. Oskarżaj wszystkich wkoło o powód swej choroby. Użalaj się nad sobą.

3. Zwracaj uwagę na artykuły, książki, programy telewizyjne i ludzi, którzy upewniają cię w przekonaniu, że nie możesz mieć nadziei. Jesteś bezsilny wobec przeznaczenia.

4. Zerwij znajomości. Użalaj się nad sobą i potępiaj siebie. Zamknij się w pokoju i kontempluj nad swoją śmiercią.

5. Znienawidź siebie za zniszczone własne życie. Obwiniaj się bezlitośnie i złośliwie.

6. Odwiedzaj wielu lekarzy. Goń od jednego do drugiego, spędzaj połowę czasu w poczekalniach, zbieraj rozbieżne opinie i eksperymentuj z różnymi pastylkami. Zaczynaj różne programy leczenia, żadnego nie kończąc.

7. Rzuć pracę, porzuć wszelkie zamiary, zrezygnuj z jakiejkolwiek sensownej działalności, która ma jakiś cel lub daje ci radość. Zobacz swoje życie jako nie mające sensu i skończone.

8. Narzekaj na objawy choroby i dziel się nimi z tymi, którzy narzekają podobnie jak ty. Podpierajcie się nawzajem w poczuciu beznadziejności.

9. Nie dbaj o siebie. Bo i po co? Niech inni robią to za ciebie i obrażaj się, że nie robią tego jak należy.

10. Myśl o tym, jak paskudne jest twoje życie i jak dobrze jest umrzeć, ale myśl o tym, jak straszna jest śmierć i zwiększaj ten ból w sobie.

Jak być zdrowym

l. Rób to, co spełnia twoje pragnienia, co daje ci radość, w czym widzisz cel i dowartościowanie życia. Spójrz na życie jak na swoje dzieło i staraj się być pozytywnym.2. Zwróć na siebie większą uwagę, staraj się zaspokoić swoje potrzeby. Zadbaj o siebie i dodawaj sobie otuchy.

3. Pozbądź się wszelkich negatywnych emocji, obaw, gniewu, strachu, smutku, złości. Ujawniaj swoje uczucia, nie skrywaj ich. Bądź rozsądny i wybacz sobie.

4. W swoich myślach rozwijaj wzniosłe, pozytywne cele. W swej wyobraźni doskonal obrazy pragnień, o których marzysz, aby się spełniły. Kiedy pojawią się w myśli jakieś obawy, zmień przedmiot zainteresowania i wbudź w sobie uczucia spokoju i radości.

5. Kochaj siebie i kochaj też innych. Postaw na miłość. Uczyń z niej swój cel i uzewnętrznij to w postępowaniu.

6. Stwarzaj pogodne, szczere, przyjacielskie związki. Postaraj się uzdrowić zranione w przeszłości stosunki z dawnymi przyjaciółmi, rodzicami, rodziną.

7. Zrób coś pozytywnego w swoim otoczeniu, coś, co lubisz i potrafisz.

8. Rób coś dla zdrowia i dobrego samopoczucia, nabieraj w sobie przekonania o możliwości pełnego zdrowia. Nakreśl własny program zdrowia lub uzdrowienia, opierając się na wskazówkach ekspertów, ale dostosowując je do własnych potrzeb.

9. Zaakceptuj siebie i wszystko, co jest w twoim życiu jako okazję do rozwoju i nauki. Bądź za to wdzięczny. Gdy coś „zawalisz", przebacz sobie, skorzystaj z tej nauki i „rwij" do przodu. 

10. Zachowaj niezmącone niczym poczucie humoru.

11. znajdz doradzce albo dobrego bioterapeute który pomoże ci w profilaktyce duchowej. Znajdź dobrego nauczyciela, trenera.

 

Edgar Cayce - Uzdrowienie Holistyczne Wydawnictwo AQUARIUS

 

Sieci społecznościowe

Tagi