Kit pszczeli pomaga upiększyć cerę

Pszczoły kojarzą się przede wszystkim z produkcją miodu. Jednak miód to tylko najbardziej znany produkt pszczół. Jest on wykorzystywany w pielęgnacji skóry, a inne substancje służące pszczołom do budowy gniazd i odżywiania się, są jednocześnie naturalnymi kosmetykami i lekami które potrafią zdziałać cuda w ludzkim organizmie.

Propolis, inaczej zwany kitem pszczelim służy tak jak ludziom do uszczelniania gniazda.

Kit pszczeli (propolis) to skuteczny naturalny lek na wiele dolegliwości skórnych. Za jego pomocą leczy się trądzik, liszaj, łuszczycę, egzemę, uczulenia, zapalenia, trudno gojące się ranki i wiele innych schorzeń.

Propolis ma działanie silnie antybakteryjne, dlatego odkaża i przyśpiesza gojenie się ran. Jednocześnie wyraźnie widać, że propolis pomaga upiększyć cerę, ponieważ nawilża ją, posiada witaminy, w tym witaminę H oraz E. Znajdziemy tu również pierwiastki, takie jak cynk, znany z pozytywnego wpływu na stan skóry.

Ponadto stwierdzono niszczące działanie kitu pszczelego (propolisu) na chorobotwórcze gronkowce, dwoinki, paciorkowce, prątki gruźlicy, grzyby i wirusy. Stąd między innymi bierze się zastosowanie propolisu w infekcjach wywołanych tymi bakteriami oraz innych infekcjach górnych dróg oddechowych ale też w chorobach przewodu pokarmowego takich jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Aktywność bakteriostatyczną i przeciwzapalną propolisu wykorzystuje się leczniczo i zapobiegawczo w celu wzmocnienia i uodpornienia organizmu. Szczególnie polecany jest w przypadkach częstych przeziębień, grypy, chorobach bakteryjnych i wirusowych górnych dróg oddechowych oraz w trakcie lub po przebytej antybiotykoterapii.

 

Produkty Benedyktyńskie

 

Klasztorna mikstura na zgrubiałą i zrogowaciałą skórę

Silnie natłuszczający krem zmiękczający oraz zapobiegający pękaniu i nadmiernemu rogowaceniu naskórka. Tworzy na skórze wodoodporną warstwę. Zawarty w składzie propolis zapobiega odparzeniom, wspomaga i skraca czas gojenia owrzodzeń i ran. Działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Z kolei olejek z drzewa herbacianego, będący najsilniejszym naturalnym środkiem antyseptycznym, działa profilaktycznie i ochronnie w przypadku infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzi podrażnienia, znieczula i uśmierza ból. Oliwa z oliwek, zwana śródziemnomorskim eliksirem długowieczności i dobrego zdrowia dostarcza skórze witamin, w tym A, E, D, F i K. Dzięki temu ma świetne właściwości odmładzające, działa wygładzająco, odświeżająco i kojąco, wzmacnia też odporność skóry. Jest naturalnym filtrem UV.

Najlepszy produkt do zniszczonej skóry stóp, łokci, kolan i palców.

 

 

Źródło:www.kobieco.pl

Źródło: www.edumed.com.pl

Źródło: www.produktybenedyktynskie.com

Sieci społecznościowe

Tagi