Komary . Co je odstrasza?

Olejek z drzewa herbacianego nie jest związany z rośliną, z której pozyskuje się nasiona krzewu herbacianego. Roślina ta pochodzi z południowo-wschodniego Queensland oraz z Nowej Południowej Walii, leżących w Australii. Posiada ona liczne korzyści, jakie płyną dla zdrowia z pozyskiwanego z niej olejku, a przede wszystkim właściwości antybakteryjne, przeciwbakteryjne, antyseptyczne, przeciwwirusowe, grzybobójczy, owadobójczy, pobudzające. Właśnie dlatego od wieków jest to tak popularny i powszechny na Antypodach, jednak jego imponujące walory zostały rozpowszechnione już praktycznie na całym świecie, dlatego można znaleźć go w innych częściach świata, również w Polsce. Olejek z drzewa herbacianego jako panaceum na wiele dolegliwości zdrowotnych to wcale nie jest przesadzona opinia. Może być bowiem wykorzystywany do leczenia prawie wszystkich infekcji tropikalnych i związanych z nimi chorób. Taki olejek można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym w Australii, szczególnie w tych, w których są małe dzieci. Magiczne właściwości lecznicze i dezynfekujące sprawiają, że jest to cudowny lek, który również zwiększa odporność organizmu. Jednakże olejek z drzewa herbacianego nie może być połykany, gdyż jest w takim przypadku trujący. Przeznaczony jest jedynie do stosowania miejscowego. Oczywiste jest, że olejek eteryczny, który tak skutecznie działa na bakterie i wirusy, będzie równie skuteczny w walce z owadami. Olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny w zabijaniu i odstraszaniu owadów. Może stanowić skuteczną barierę, dlatego każdy, kto się nim natrze, może być pewny, że nie zbliży się do niego żaden owad, taki jak komar, wesz, mucha czy pchła. Olejek z drzewa herbacianego zabija również owady i robaki wewnętrzne, takie jak chociażby robaki jelitowe, glisty wewnętrzne, tęgoryjce, ponieważ może być wchłaniany przez skórę.

 

 

Olejek z drzewa herbacianego roztwór 15% jest naturalnym źródłem składników bakteriobójczych i grzybobójczych. Stosowany jest w profilaktyce oraz wspomagająco przy różnych schorzeniach. Skutecznie usuwa objawy wyprysku alergicznego, pomaga w pielęgnacji wrażliwej i suchej skóry. Posiada właściwości znieczulające i uśmierzające w przypadku ran, oparzeń, owrzodzeń i ukąszeń owadów. Dobrze rozcieńcza się w wodzie.

Olejek drzewa herbacianego ma bardzo szerokie spektrum działania. Jest najsilniejszym, znanym ludzkości naturalnym środkiem antyseptycznym. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i antywirusowo - bez skutków ubocznych. Przyspiesza gojenie ran. Pomaga w pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Wpływa pozytywnie na ukrwienie i wspomaga regeneracje komórek ciała.

PONAD 12 PODSTAWOWYCH DZIAŁAŃ TERAPEUTYCZNYCH - NIEZBĘDNIK TWOJEJ APTECZKI Naturalny Olejek z drzewa herbacianego jako podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki. Ma bogatą historię jako jeden z najsilniejszych naturalnych środków bakteriobójczych i grzybobójczych o szerokim zakresie działania. Doświadczeni lekarze twierdzą, że powszechne stosowanie antybiotyków jest niewskazane, zwłaszcza przy lżejszych dolegliwościach i właśnie olejek z drzewa herbacianego staje się właściwą alternatywą, jako podstawowe wyposażenie domowej apteczki. Ponadto przy całej skuteczności nie daje objawów ubocznych, jak również nie zakłóca normalnego funkcjonowania komórek organizmu. Posiada także właściwości znieczulające i uśmierzające w przypadku ran, oparzeń i owrzodzeń. Skuteczny w przypadku łojotoku, łupieżu, łuszczycy, trądziku, grzybic, paradentozy, infekcji jamy ustnej. Polecany do inhalacji, kąpieli i masażu przy zapaleniu górnych dróg oddechowych.

Działania terapeutyczne:

 • 1.Pryszcze, trądzik - przemywać trzy razy dziennie roztworem zawierającym 7 ml olejku i 1/2 szklanki wody,
 • 2.Drobne oparzenia, rany i skaleczenia - spłukać oparzone lub zranione miejsce zimną wodą, po czym posmarować olejkiem,
 • 3.Kaszel i katar - stosować inhalację wkraplając 2-3 krople olejku do gorącej wody. Nacierać klatkę piersiową 5 kropli olejku,
 • 4.Bóle gardła - roztworem z olejku 5-10 kropli na szklankę wody płukać gardło rano i wieczorem,
 • 5.Ukąszenie owadów - miejsce ukąszenia należy smarować olejkiem, aż do ustąpienia obrzęku lub świądu,
 • 6.Kleszcze- po usunięciu kleszcza zdezynfekować miejsce ukąszenia olejkiem,
 • 7.Stany zapalne dziąseł - chore miejsca posmarować olejkiem,
 • 8.Opryszczka wargowa - posmarować bezpośrednio olejkiem, powtórzyć 2-3 krotnie w ciągu dnia,
 • 9.Grzybica stóp i paznokci - dokładnie umyć, wymoczyć i wysuszyć stopy. 2-3 razy dziennie wcierać olejek w skórę objętą stanami zapalnymi,
 • 10.Infekcja paznokci - posmarować paznokcie olejkiem, po czym wcierać go przez kilka sekund 2 razy dziennie,
 • 11.Pranie pieluszek, bielizny osobistej - dodać jedną nakrętkę do pralki podczas płukania,
 • 12.Pielęgnacja zwierząt - dodać kilka kropli do szamponu do mycia zwierząt.

Sposób użycia: do rozcieńczenia olejku należy używać wody destylowanej lub przegotowanej. W razie wystąpienia podrażnienia należy zaprzestać stosowania.

Składniki: AQUA, POLYSORBATE 80, ALCOHOL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL

 

 

 

Źródło: www.produktybenedyktynskie.com

Źródło: www.exitdoor.pl

Sieci społecznościowe

Tagi