Kryształ Górski - kamień św. Hildegardy z Bingen

Kryształ górski (Lapis Crystallus) to biały, bezbarwny, często przezroczysty biały kwarc. Jego najważniejsze  złoża znajdują się w Rio Grande del Norte w Brazylii. Występuje też w USA, Madagaskar oraz w Polsce m.in. w Jegłowej na Dolnym Śląsku.

Już  w starożytności  kryształ górski był bardzo ceniony i uwielbiany. Wyrabiano z niego biżuterię m.in. wisiorki noszone przez kobiety) oraz przedmioty artystyczne. 

Wyroby z kryształu obrabiane były już przez Olmeków (ludy zamieszkujące na terenie obecnego Meksyku od około 2000 roku p.n.e.) oraz inne ludy.

Walory zdrowotne kryształu górskiego zauważyła św. Hildegarda z Bingen w swoich pismach.

Mistrzyni w swoich tekstach pisze:

“komu zaś dolegają bole w sercu, żołądku, jelitach lub brzuchu, niech ogrzeje na słońcu kryształ górski, a kiedy stanie się ciepły, poleje go wodą. Następnie niech umieści kamień na godzinę w tej samej wodzie, po czym znowu go wyjmie. Tę wodę ma często pić, a przyniesie mu ulgę w sercu, żołądku, jelitach lub brzuchu”

Kamieni używa się:

  • przy chorobach tarczycy,
  • dolegliwościach oczu,
  • pomagają przy krwawieniach, biegunce i zawrotach głowy, serca (tachykardia- częstoskurcz serca),
  • leczeniu wad postawy,
  • zaburzeniach jelitowo- żołądkowych,
  • pobudza produkcję czerwonych jak i białych ciałek krwi,
  • pomagają walczyć z własnymi, słabościami i wadami,
  • zwalczają nałogi i radzenie sobie z depresją,
  • działają jak odpromiennik (niweluje promieniowanie żył wodnych), położony obok łóżka troszczy się o jakość naszego snu.

Receptura: podgrzej kryształ górski na słońcu i połóż na chore organy.

Można z niego przygotować leczniczą wodę kryształową poprzez włożenie kryształów na noc do naczynia z wodą.

Wibracje kryształu górskiego wskazują trasę, kurs do naszej harmonii wewnętrznej i poznania, wzmacniają naszą intuicję. Im więcej medytujemy z własnym kryształem, tym większej mocy on nabiera.

 

Harmonijnie pozdrawiam

John Mark Linden

 

 

 

 

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi