KSIĘŻNICZKA ZAMKNIĘTA Z NIEWOLNIKIEM - Anhony de Mello

Arabska księżniczka postanowiła poślubić jednego ze swych niewolników. Żadne prośby króla, ani jego wysiłki, by dziewczyna zmieniła zamiar, nie dały rezultatu. Doradcy króla nie wiedzieli, co mu poradzić.
W końcu na dwór przybył stary hakim i słysząc o zmartwieniu króla, rzekł: „Mylą się, radząc Waszej Wysokości, by zabronić córce ślubu, bo tym bardziej będzie cię nienawidzić i tym silniej będzie kochać niewolnika”.
„Powiedz więc, co mam czynić”. Hakim zasugerował mu pewien plan.
Król nastawiony był do niego dość sceptycznie, ale postanowił spróbować. Posłał po córkę i rzekł do niej: „Mam zamiar poddać próbie twoją miłość do tego człowieka. Zostaniecie zamknięci w małej celi na trzydzieści dni i nocy. Gdy po tym czasie, nadal będziesz chciała go poślubić, dostaniesz moją zgodę”.
Uszczęśliwiona księżniczka, przytuliła się do ojca i z radością przyjęła propozycję. Wszystko szło dobrze przez pierwsze kilka dni, lecz wkrótce nadeszła nuda. Po tygodniu, wzdychała do innego towarzystwa i denerwowało ją każde słowo i gest ukochanego. Po dwóch tygodniach, miała już dość tego człowieka, że zaczęła krzyczeć i walić w drzwi celi. Kiedy w końcu ją wypuszczono, rzuciła się w ramiona ojca pełna wdzięczności za ocalenie jej od człowieka, którego teraz nienawidziła.


Życie osobno, czyni wspólne życie łatwiejszym.

Sieci społecznościowe

Tagi