Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem.

Vidyamala Burch i Danny Penman przedstawili w sposób esencjonalny i treściwy czym jest i co oferuje uważność w książce: Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem.

Negatywne bodźce emocjonalne a zwłaszcza przewlekły stres oddziałują niekorzystnie na cały nasz organizm.

Książka jest nasączona wskazówkami praktycznymi i jest swoistym drogowskazem, jak radzić sobie z codziennym cierpieniem, bólem i zmęczeniem.

Autorzy na podstawie swoich doświadczeń oraz licznych badań klinicznych odkrywają jak złagodzić napięcia i codzienny stres, lęk, depresję, rozdrażnienie i wyczerpanie.  

 

V.Burch i D.Penmana piszą:

„Medytacja pomoże Ci odzyskać zdrowie i kontrolę nad własnym życiem, a ponadto jest najbardziej racjonalną i praktyczną metodą radzenia sobie z bólem, chorobą i napięciem.

Praktykę uważności można również potraktować jako trening umysłu.

Wiele osób nie szczędzi czasu na ćwiczenia fizyczne -  ale umysł również potrzebuje ćwiczeń. Medytacja jest zatem umysłowym programem fitness”

Jeśli chcesz mieć więcej  energii  i większą odporność na stres to zachęcam do przeczytania tej lektury. Polecam ją wszystkim moim uczestnikom Kursu MBSR.  

 

 

 

 

Wydawnictwo: samo sedno                                                                         

 

Anna Katarzyna Lipińska

Autor

 

Trener uważności z certyfikatem MBSR, psycholog, psychoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda.

 

Prywatnie i zawodowo zajmuję się praktyką uważności. Posiadam certyfikat nauczyciala MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, czyli redukcji stresu na bazie uważności), przyznany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA ( z siedzibą w Niemczech). Prowadzę warsztaty z uważności dla dorosłych młodzieży i dzieci.

Specjalizuję się również w indywidualnej i grupowej pracy terapeutycznej, z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Wspieranie rodziny, wspomaganie rozwoju, umożliwienie zdobywanie nowych umiejętności, radzenie sobie z trudnościami – to obszary z którymi pracuję na co dzień.

Każdego dnia uczę się siebie i drugiego człowieka. Staram się być tu i teraz w przekonaniu, że celem rozwoju nie jest perfekcja lecz miłość i że rzeczy są takimi jakimi je postrzegamy. To droga, którą pragną podążać.

Jestem założycielką Stupokoi, kameralnego i przytulnego miejsca spotkań ludzi, którzy poszukują rozwiązań i wsparcia. W Stupokojach znajdą Państwo profesjonalną pomoc psychologa, psychoterapeuty, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej i trenera redukcji stresu. Doświadczenie, pasja, zintegrowane i zindywidualizowane podejście zapewniają wiele możliwości rozwiązań. Kompleksowa, specjalistyczna opieka w obszarze edukacji i terapii przy wykorzystaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod terapeutycznych, sprawia, że każda osoba, która pragnie się rozwinąć znajdzie w Stupokojach coś dla siebie. Zarówno dzieci, młodzież i dorośli, osoby, które potrzebują jedynie krótkiej konsultacji, jak i te, które wymagają dłuższego wsparcia. Wsparcie i wiedzę znajdą również te osoby, które we współczesnym, zapędzonym świecie potrzebują zdobyć umiejętności poradzenia sobie z wszechogarniającym stresem.

www.stopokoi.pl

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi