Na poprawę nastroju - wino gaszone

Wyjątkowe działanie rozweselające, usuwające złość i smutek ma wino gaszone, które należy pić ciepłe małymi łykami, w niektórych dniach nawet do 1l, jako łagodny środek antydepresyjny. Prawie nie zawiera ono alkoholu (pozostałość po alkoholu wynosi ok.3%).

Należy wziąć szklankę białego lub czerwonego wina, doprowadzić je do wrzenia, aż pojawią się bąbelki. Alkohol opuszcza wino, gdy to wrze już w temperaturze 80oC. Widząc bąbelki, do wina natychmiast wlewa się odrobinę zimnej wody , zdejmuje je z ognia i ciepłe pije małymi łykami. Jeśli całą rodzinę ogarnął gniew, gaszone wino natychmiast wniesie do domu pokój. Jego działanie nie jest uzależnione od ilości czy zawartości alkoholu, gdyż alkohol jest wygotowany. Ludzie wrażliwi na działanie wina i alkoholu lub dzieci otrzymują jeden kieliszek likierowy, kilka pełnych łyżek stołowych lub łyżeczek tego napoju. 

 

Źródło : Dr Wighard Strehlow, Żywność która leczy. Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen. Przepisy, lekarstwa ,diety., Wydawnictwo Esprit, Kraków 2011. 

Sieci społecznościowe

Tagi