Napoje gazowane a zdrowie

Podczas gdy większość ludzi zapewne wie, że napoje gazowane są niezdrowe, prawdopodobnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo w rzeczywistości są szkodliwe.Osoby spożywające 1-2 napoje gazowane dziennie mają o 26% zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy i są o 20 % bardziej narażeni na choroby serca.

  1. Pół litra napoju gazowanego zawiera średnio 240 kalorii i 18 łyżeczek cukru. Kiedy go pijesz, twoje ciało wchłania kalorie, ale apetyt nie zostaje stłumiony. Napoje te są źródłem tzw. „pustych kalorii”, których organizm prawie w ogóle nie wykorzystuje.

  2. Wielu naukowców wiąże spożywanie napojów gazowanych z chorobami nerek.

  3. Butelki, w jakich często kupujesz napoje gazowane, zawierają duże ilości Bisfenolu A. BPA zaburza działanie hormonów, a konkretnie produkcję testosteronu. Istnieją również podejrzenia, że plastikowe opakowania mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

  4. Barwniki stosowane w niektórych napojach gazowanych (np. Pepsi, Coca-Cola) powodują raka.

Posiadając tych kilka informacji można śmiało stwierdzić, że napoje gazowane spożywane regularnie to jedna z najgorszych decyzji, jakie możemy podjąć w życiu. Tak, wiem – przecież Cola jest popularna i taka smaczna… Nie zmienia to faktu, że ma ogromnie destruktywny wpływ na twoje zdrowie.

 

Źródło: Przewodnik duchowy

Sieci społecznościowe

Tagi