Niestrawność? Arcydzięgiel !

Główne właściwości lecznicze arcydzięgla to regulacja pracy przewodu pokarmowego. Pobudza on wytwarzanie soku żołądkowego, a także innych enzymów trawiennych jak pepsyna i pentagastryna. działa ponadto rozkurczająco na mięśnie przewodu pokarmowego , a zwłaszcza dróg żółciowych. Znosi więc bóle i wzdęcia brzucha. jest lekiem przy braku łaknienia. Arcydzięgiel zwiększa także wydalanie moczu, czym przyczynia się do wydalania z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Cenione jest działanie uspokajające wyciągów z tej rośliny (podobne do elenium). Olejek arcydzięglowy ma właściwości bakteriobójcze, niszczy także wiele grzybów, czym przyspiesza gojenie się ran, oparzeń i owrzodzeń. Arcydzięgiel jest doskonałym lekiem w przypadkach czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego. Właściwości uczulające na działanie promieniowania nadfioletowego mogą być wykorzystane w leczeniu łuszczycy i bielactwa. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ludzie spożywający przetwory arcydzięgla przy opalaniu mogą łatwo ulec poparzeniu. Olejek arcydzięglowy może być stosowany w leczeniu bólów korzonkowych, stawowych, mięśniobólów i nerwobólów.

Poznaj wielowiekową tradycję i tajemnicę, którą przez setki lat skrywały klasztory w całej Europie.

„Staranie o chorych stać musi przed wszystkimi obowiązkami i ponad nimi.”
- Reguła św. Benedykta, rozdział 36

Czym jest Herbal Elixir Benedictus? To naturalny likier ziołowy, stworzony na podstawie unikalnej i pilnie strzeżonej receptury mnicha
z Tyńca, która zawiera w sobie szeroką gamę ziół. Wśród nich są miedzy innymi: gałka muszkatołowa, goździki, korzeń arcydzięgla,
ziele miodownika, kłącze tataraku, kwiat kasztanowca, ziele szałwii, kwiat rumianku, korzeń kozłka, hyzopu, liść mięty, kwiat
czarnego bzu oraz wiele innych.

Jak działa Herbal Elixir Benedictus? Wspomaga, rozgrzewa i uspokaja organizm, pomaga również przy dolegliwościach trawiennych, jak i przy przeziębieniach. Elixir ma piękną, bursztynową barwę oraz słodki, kwiatowy posmak.

Co wyróżnia Herbal Elixir Benedictus? Tworzony jest wyłącznie z naturalnych składników. Wyobraź sobie świeże zioła i kwiaty, których wyjątkowe walory zdrowotne i smakowe zamknęliśmy w butelce z grubego, czarnego szkła, by zachowały swoje właściwości na dłużej.
Herbal Elixir Benedictus dostępny jest w opakowaniach o pojemności 100 i 500 ml.

Szczypta historii: Powtarzając myśl XIII - wiecznego uczonego z Katalonii:
„podtrzymuje zdrowie, rozprasza niepotrzebne humory, ożywia serca i konserwuje młodość”. Zalążki tradycji wytwarzania likierów w klasztorach sięgają XVI wieku, kiedy to włoski mnich opracował pierwszą recepturę. Zapoczątkowała ona długą i bogatą tradycję produkowania likierów ziołowych przez większość klasztorów europejskich. Trwa ona do dziś.

Działanie niektórych roślin zawartych w Herbal Elixir Benedictus:

Korzeń arcydzięgla - Zakwita na św Michała, który uważany jest za Wielkiego Obrońcę. Arcydzięgiel ze względu na wiele właściwości leczniczych uważany jest za wielkiego obrońcę zdrowia. Uspokaja, odpręża, działa zbawiennie na układ nerwowy. Przynosi ulgę w kolce jelitowej.

Goździki - wykazują silne działanie antybakteryjne, przeciwbólowe

Ziele miodownika - działa zbawiennie na błonę śluzową żołądka, wykazuje działanie antybakteryjne.

Kłącze tataraku - pomaga w trawieniu, nadkwasocie oraz bezsenności.

Kwiat kasztanowca - zmniejsza lepkość krwi, przez co usprawnia jej przepływ, działa też łagodząco na zaburzenia trawienne.

 

Źródło: Krześniak Leszek Marek, Apteczka ziołowa, Wyd. ”Sport i turystyka”, Warszawa 1987, str. 12

www.produktybenedyktynskie.com

Sieci społecznościowe

Tagi