Niezwykłe podmorskie odkrycie może przyczynić się do przedłużenia życia nawet o 30 lat

Nowy suplement diety, zawierający m. in. ekstrakt z rzadkiego glonu Ecklonia Cava, może pomóc w leczeniu nadciśnienia.

Najbardziej śmiercionośne schorzenia wywoływane są dziś tyleż przez wirusy i bakterie, co przez nasz styl życia. Zalicza się do nich nadciśnienie. To powolny zabójca, skracający życie o 10, 20 a nawet 30 lat. Nadciśnienie jest tak powszechnie spotykane częściowo dlatego, że, aby mu przeciwdziałać, należy dokonać radykalnych, niełatwych zmian trybu życia. Obejmują one np. całkowitą zmianę diety czy wprowadzenie reżimu ćwiczeń fizycznych. Możliwe jednak, że mamy właśnie do czynienia z przełomem w leczeniu nadciśnienia, porównywalnym z wynalezieniem penicyliny czy chininy. Naukowcy twierdzą, że udało im się wyizolować niezwykłe składniki rzadkiej morskiej rośliny, odkrytej u wybrzeży Korei, które mogą, między innymi, przywracać normalny poziom ciśnienia krwi. Dr Haengwoo Lee, znany biochemik z Seattle, przeprowadził nad nimi ogromne, 15-letnie badania kliniczne.

Pierwszą z owych substancji jest seanol, ekstrakt z rzadkiej algi o nazwie Ecklonia Cava, będący przeciwutleniaczem o stukrotnie silniejszym działaniu, niż jego odpowiedniki pochodzenia lądowego. Jego skuteczność wynika stąd, że działa w organizmie przez 12 godzin, podczas gdy inne przeciwutleniacze pozostają aktywne tylko przez 30 minut. „Jego sekret tkwi w składzie, obejmującym przeciwutleniacze polifenolowe, rozpuszczalne w 40% w tłuszczach lipidowych” - wyjaśnia dr Lee. „W przeciwieństwie do przeciwutleniaczy pochodzenia lądowego, które rozpuszczają się w wodzie, związki ochronne zawarte w seanolu mogą przedostawać się na przykład do tkanek tłuszczowych w mózgu i przenikać wszystkie trzy warstwy naszych komórek: warstwę zewnętrzną, błonę komórkową zbudowaną w oparciu o tłuszcze oraz DNA”. Ze względu na swoją skuteczność, seanol jest jedynym ekstraktem z Ecklonia Cava, posiadającym atest FDA.

Druga substancja to calamarine. Dostarcza ona o 85% więcej kwasu dokozaheksaenowego, do serca, mózgu, stawów i oczu. Przeciwdziała zmęczeniu, problemom z pamięcią i wzrokiem, bólowi stawów, wahaniom nastroju i depresji.

Opierając się na powyższych ustaleniach, dr Lee połączył seanol z calamarine i dużą dawką witaminy D, by stworzyć Marine-D3, suplement diety zwalczający dolegliwości starcze i nadciśnienie.

Według Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom, 1 na 3 Amerykanów cierpi na nadciśnienie, zwiększające ryzyko chorób serca i wylewu, które stanowią główne przyczyny zgonów w USA. Nadciśnienie można jednak obniżyć, zwiększając spożycie kwasów omega-3. Dr Lee odkrył, że calamarine jest jednym z najbardziej skoncentrowanych źródeł omega-3 znanych nauce. Dzięki połączeniu tej substancji z seanolem, redukującym stany zapalne i wspomagającym dostarczanie substancji odżywczych i ochronnych do komórek, Marine-D3 poprawia stan całego organizmu.

 

 

Sieci społecznościowe

Tagi