Nowy gatunek człowieka powstanie do 2050 roku

Cadell Last z Global Brain Institute twierdzi, że koło 2050 roku ludzkość przeżyje mniej więcej taki przeskok jaki miał miejsce miedzy małpą człekokształtną a człowiekiem.

Największe zmiany dotyczyć będą długości naszego życia. Last przewiduje, że większość z nas będzie w stanie świętować swoje 120. urodziny. Co więcej, przyszli 90-latkowie będą zupełnie różnić się od obecnych - w pełni sprawni fizycznie i umysłowo. Główną przyczyną tego stanu rzeczy będzie oczywiście postęp medycyny, ale nie tylko. Już teraz świadomość społeczna w zakresie zdrowego stylu życia jest coraz większa - nasza dieta jest zbilansowana, uprawiamy sport i unikamy używek. Ten stan ma się tylko polepszyć.

Pomoże nam w tym również automatyzacja wielu wykonywanych dziś przez ludzi czynności. Dzięki temu nie będziemy przeciążać się pracami domowymi, bo wszystkie niezbędne porządki będą wykonywały za nas roboty. To da nam więcej czasu na skupienie się na swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Wydłużenie życia doprowadzi do przesunięcia wieku, w którym ludzie będą osiągać dojrzałość płciową, a kobiety będą się później decydować na dziecko. Proces ten można zaobserwować już teraz - dzisiaj 15 proc. Brytyjek rodzi dziecko po 35. roku życia. Jeszcze 40 lat temu wskaźnik ten wynosił jedynie 1 proc.

Last jest również zgodny z wcześniejszymi ustaleniami naukowców, według których ludzki mózg powiększy swoją objętość. To sprawi, że ludzie będą prowadzili życie bardziej statyczne, kierując się raczej ku rozrywkom intelektualnym.

Last zaznacza, że dzisiejsze przeludnione społeczeństwo jest na progu apokalipsy. Zaczyna brakować nam surowców, a w wielu regionach świata nie ma podstawowych produktów potrzebnych do życia. W tych zagrożenia widzi jednak okazję do zbudowania nowego, bardziej świadomego i dostatniego świata.

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/; PAP

Sieci społecznościowe

Tagi