Olej nie tylko do sałatek!

Olej z orzechów włoskich wytwarzany jest zarówno w procesie tłoczenia na zimno jak i przez ekstrakcję z roztworu, z owoców rośliny gatunku Juglans Regia. Olej ten posiada wiele właściwości zdrowotnych i terapeutycznych.

Z powodzeniem można stosować go w wielu sytuacjach, np.:

  • w celu ochrony skóry

Regularnie stosowany na skórę, w postaci nierozcieńczonej redukuje oznaki starzenia.

Pozwala skutecznie walczyć z zakażeniami  grzybicznymi skóry i zapobiega ich nawrotom.

Olej wspaniale nawilża skórę i zabezpiecza przed jej wysychaniem.

  • pielęgnacji włosów i skóry głowy

Dzięki zastosowaniu oleju z orzecha włoskiego włosy stają się przyjemne w dotyku, gładkie i zyskują naturalny połysk. Z kolei stosowanie oleju w diecie, dzięki wysokiemu poziomowi kwasu omega -6 zawartemu w oleju, wpływa korzystnie na szybszą odbudowę struktury włosa.

  • do masażu ciała

Masaż z użyciem oleju z orzechów włoskich, który jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, skutecznie łagodzi bóle artretyczne i mięśniowe. Przyjemny zapach i stosunkowo szybkie wchłanianie się przemawiają za tym sposobem korzystania z dobroci tego olejku.

  • stosowanie w kuchni

Olej z orzechów włoskich znajduje zastosowanie w wielu przepisach kuchni śródziemnomorskiej i azjatyckiej. Dodawany jest przy wypieku domowego chleba, sporządzaniu różnego rodzaju sałatek i sosów oraz w wyrobach cukierniczych.

  • w celu obniżenia poziomu trójglicerydów i cholesterolu

Badania naukowe potwierdzają, iż regularne stosowanie oleju z orzechów włoskich pozwala zmniejszyć poziom trójglicerydów we krwi aż o 33%! Jednak pamiętać należy że olej ten stosować należy na zimno, jego podgrzanie powoduje, że traci on wiele spośród swych wartości odżywczych i antyoksydacyjnych.

  • wspomaga odchudzanie

Regularne stosowanie oleju z orzechów włoskich jako dodatku do diety pozwala stymulować utratę wagi, podobnie do zielonej herbaty.

  • regularne wypróżnienia

Stosowany doustnie pomaga w regularnym i sprawnym opróżnianiu jelit.

 

Na podst.: www.olej.edu.pl, Olej z orzechów włoskich w codziennym zastosowaniu

 

Sieci społecznościowe

Tagi