Pięć cech przywództwa na co dzień

Nasze badania pozwoliły zidentyfikować 5 cech przywódczych, które spotyka się w codziennej, udanej praktyce finansowej. Oto ich lista, dzięki której możecie przeprowadzić swoją samoocenę. Do jakiego stopnia są one elementem waszej zawodowej rutyny?

 

5 cech przywództwa na co dzień:


1. Inspirowanie i wskazywanie kierunku.

Chodzi o posiadanie wizji i umiejętność jej komunikowania w sposób, który pomaga ją zrozumieć członkom zespołu, obecnym i potencjalnym klientom oraz ewentualnym partnerom, a także sprawia, że inni ją kupują. Jest to wymowny sygnał, że świetnie wyczuwasz obecne i przyszłe realia.


2. Rozwiązywanie problemów. Nasze badania pokazały, że jest to najważniejsza rzecz, jeśli chodzi o wzmacnianie lojalności współczesnego, zamożnego inwestora, To cecha wszystkich skutecznych liderów. Nie uskarżają się, nie szukają winnych. Rozwiązują problemy i są skupieni na swojej wizji.


3. Otwarty umysł.

Zmiany to stały element naszego świata, zdominowanego przez wysokie technologie. Najlepsi doradcy zawsze są otwarci na nowe idee. Dlaczego? Bo zawsze patrzą w przyszłość: ich szklanka jest do połowy pełna, co jest doskonałym antidotum na wypalenie.


4. Wnikliwość i zgłębianie tematu.

Żeby móc inspirować i wskazywać kierunek, znakomity doradca musi być w stanie cały czas się uczyć. Bez otwartego umysłu byłoby to niemożliwe. Wybitny umysł, ale zamknięty, jest jak ferrari zablokowane w garażu.


5. Podejmowanie ryzyka.

Nie mamy tu na myśli ryzykownych decyzji inwestycyjnych. Chodzi nam o ryzyko psychologiczne związane z byciem w błędzie. Wierzcie lub nie, najlepsi doradcy nie zawsze mają rację i nie zawsze są skuteczni. Bywają odrzucani, mylą się, zdarzają im się paskudne porażki. Ale tym, co ich odróżnia, jest siła emocjonalna, która pozwala im radzić sobie z odmową czy przyznać się do błędu. A najważniejsze, że potrafią ze swoich błędów wyciągać wnioski i iść dalej.

 

 


Na podst. Five Everyday Leadership Traits, Matt Oechsli, Wealth Management

Sieci społecznościowe

Tagi