Powszechna telepatia

Fizycy dokonają zdumiewającego nowego odkrycia, porównywalnego do odkrycia fal radiowych czy reakcji jądrowych. To nowe odkrycie będzie  się wiązało z pełniejszym rozumieniem poziomu rzeczywistości, który znajduje się "poniżej" mglistych oparów mechaniki kwantowej - załóżmy, że ów nowy poziom będzie nosił nazwę "dziedziny podwymiarów".

Z podwymiarów będzie emanowała niewyczerpana energia swobodna. Poprzez wykorzystanie skrótów podwymiarowych - przypominających coś, co dzisiaj określamy mianem splątania kwantowego (quantum entanglement) - będziemy w stanie przesyłać informacje na duże odległości, nie ponosząc żadnych  kosztów energetycznych. Dzięki temu cały świat będzie mógł się połączyć w swego rodzaju sieć bezprzewodową poprzez wykorzystanie kanału podwymiarowego.

Ta powszechna telepatia nie będzie się ograniczała do ludzi, lecz będzie również obejmowała zwierzęta, rośliny, a nawet przedmioty nieożywione. Dzięki podwymiarom będziemy mogli zobaczyć dowolny obiekt na świecie. Co więcej, każdy obiekt będzie - w pewnym ograniczonym sensie - świadomy, ponieważ będzie sobie zdawał sprawę z istnienia wszystkich innych obiektów na świecie. Ten fakt pociągnie za sobą pewne użyteczne następstwo - otóż każdy kawałek materii stanie się komputerem. Kiedy uzyskamy dostęp do wewnętrznego „ja” rozmaitych obiektów, będziemy w stanie programować zachowania takich przedmiotów, jak głazy czy kłody drewna, bez konieczności dołączania do nich mikroprocesora jako czynnika pośredniczącego.

Ludzie będą się komunikować na dużo wyższym poziomie. Dzisiaj wyrażam daną ideę poprzez nadawanie ciągu słów, który służy jako program do zrekonstruowania jednej z moich myśli. Kiedy rozpowszechni się podwymiarowa telepatia. będę mógł przesłać Ci bezpośrednie łącze do miejsca w mojej głowie, w którym znajduje się konkretna myśl.

Maszyny - a w szczególności komputery - odejdą w zapomnienie. Interakcje między komunikującymi się telepatycznie mieszkańcami Ziemi staną się prawdziwym wspólnym umysłem - uosobieniem hipotezy Gai. Jeszcze później zaczniemy zdawać sobie sprawę z istnienia innych, wyższych umysłów w Kosmosie.

 

Rudy Rucker

Źródło: Co napawa nas optymizmem, czyli dlaczego jest dobrze a będzie lepiej, Wydawnictwo Smak Słowa, Sopot- Warszawa 2009

 

Sieci społecznościowe

Tagi