Problemy z żołądkiem? Przytulia pomoże

Przytulia właściwa to gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny marzanowatych. 

W Polsce jest pospolita na całym niżu i w niższych położeniach górskich, choć obecnie rzadziej spotykana i są tereny gdzie została wyparta przez przytulię pospolitą. Surowcem jest ziele przytuli zbierane w trakcie kwitnienia oraz korzeń i kłącze zbierane wiosną lub jesienią.

Przytulia właściwa jest stosowana od bardzo dawna w polskim ziołolecznictwie. na początku XX wieku stosowano ją przy padaczce i puchlinie wodnej, chorobach nerek, wyrzutach skórnych, zewnętrznie do przemywania ran.

Napar z jej ziela działa pobudza przemianę materii, Sprawdza się również przy bólach żołądka, bólach nerwowych, wyrzutach skórnych, epilepsji i histerii.

Roślina polecana jest przy nadmiernej potliwości, pryszczach, oparzeniach, trądziku, skąpomoczu, zastojach żółci oraz kamicy żółciowej, zaburzeniach trawiennych, nieżycie jelit, chorobie wrzodowej i nieżycie jelit i żołądka, przy zmniejszonej krzepliwości krwi, schorzeniach wątroby i dziąseł, hemoroidach, miażdżycy, kuracji odmładzającej, biegunce, dnie, reumatyzmie, zatruciach oraz chorobach zakaźnych.

 

 

Źródło: magicznyogrod.pl

Produkty Benedyktyńskie

Klasztorna mieszanka ziołowa na Żołądek jest polecana dla osób mających problemy z żołądkiem. Łagodne w smaku składniki nie podrażniają przewodu pokarmowego, działają osłaniająco i łagodząco.

Składniki: owoc róży, ziele ślazu, owoc bzu, owoc tarniny, owoc głogu, liść babki zwyczajnej, ziele bukwicy, ziele przytulii, kwiat ślazu, płatki nagietka.

Sposób parzenia: 2 łyżeczki ziół na 250 ml, zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na około 10-15 minut.

Pić 1-2 razy dziennie.

 

 

Źródło:https://produktybenedyktynskie.com/p1966,klasztorna-mieszanka-ziolowa-zoladek

 

Sieci społecznościowe

Tagi