Przywódcze cechy elity doradców finansowych

Nasze badania wyraźnie pokazały, że dzisiejsi zamożni inwestorzy chcą, aby ich doradca miał głęboką i szeroką branżową wiedzę, otwarty umysł i rozumiał współczesne potrzeby oraz oczekiwania. Nie chcą natomiast, aby był wypalony, cyniczny wobec nowego porządku i nie potrafi dotrzymać kroku wiecznie zmieniającej się, finansowej rzeczywistości.

Zamożni inwestorzy poszukują dziś godnego zaufania przywództwa. Kogoś, kto umie gromadzić i przyswajać informacje, i przetwarzać je w wiedzę, a następnie oferować bezstronne porady, uwzględniające wszystkie, wielowymiarowe aspekty rodzinnych finansów. Nie chcą cynizmu i oporu wobec zmian. Doradca powinien być osobą prawą i uczciwą, kompetentną zawodowo, posiadać zawsze aktualną wiedzę i działać zgodnie z etyką pracy.

„Przywództwo" nie jest terminem często używanym, aby opisać doradcę finansowego, ale elita doradców zmieniła swoje podejście i w jej przypadku, ta cecha manifestuje się na wiele różnych sposobów:

  • Przewodzą, kształtując postawy innych. Rozumieją, jakie znaczenie ma przywództwo poprzez przykład. Elita doradców utrzymuje wysoki poziom energii, uczy się przez całe życie, posiada pasje i wywiera pozytywny wpływ na otoczenie.
  • Przewodzą klientom. Proaktywni i komunikatywni, filtrują szum informacyjny i oferują spokój umysłu wraz z wiedzą, jakiej dana osoba poszukuje w związku z finansami swojej rodziny.
  • Przewodzą członkom zespołu (wspierają personel). Utrzymują wysokie morale i koncentrują się na rozwiązaniach, a nie na problemach. Potrafią wdrożyć kulturę, w której dobro klienta jest najważniejsze.
  • Przewodzą potencjalnym klientom: pomagają im podejmować lepsze decyzje finansowe i zrozumieć, jakie mają opcje.
  • Przewodzą, jeśli chodzi o współpracę z innymi przedstawicielami branży. Utrzymują kontakty i pełnią przywódczą rolę w dzieleniu się bieżącymi informacjami.

 

 

Na podst. Leadership Traits of Financial Advisors, Matt Oechsli, Wealth Management

Sieci społecznościowe

Tagi