Rak jest manifestacją siły życia John Mark Linden

Organizm nieustannie szuka równowagi, zupełnie jak rowerzysta, który by nie spaść, reaguje, nie zawsze świadomie, na wiele sposobów, za pomocą swojego układu mięśniowego i nerwowego.

Profesor Lucien Israel, onkolog kliniczny podczas konferencji na Uniwersytecie Nicejskim Sophia – Antipolis powiedział: RAK JEST MANIFESTACJĄ SIŁY ŻYCIA.

Utworzenie raka zawsze powstaje na rozkaz wydany przez mózg właściwym komórkom poprzez wyjątkowo dopracowanego systemu komunikacji. Jak wszystkie anomalie, które może „wyprodukować” żywy organizm, rak ma zadanie skompensować nierównowagę wywołaną jakiś brakiem – wyimaginowanym czy pociągającym za sobą niemożliwość zareagowania w momencie, w którym należałoby to zrobić.

Sensem powstania nowotworu jest symboliczne, biologiczne przystosowanie organizmu żywej istoty do problemów, którym – jak sobie wyobraża – będzie musiała stawić czoła w przyszłości. Wszystkie nowotwory z fazy zimnej (bez gorączki, dyskretnie), kiełkującej na tkankach jednego rodzaju, są do siebie podobne, wszystkie mają ten sam kształt i tak samo są zorganizowane. Wielkość nowotworu określa intensywność i czas trwania konfliktu. Przeżycie biologicznego konfliktu, na przykład niemożności wyeliminowania jakieś zdarzenia odczuwanego jako świństwo czy uznanego za zdradę, sprawi, że w jelitach utworzy się w tkanka odrobinę inna i nieco inwazyjna. Kiedy biologiczny konflikt jest duży i trwały, tkanka ta będzie o wiele bardziej inwazyjna.

Osoba, która przeżywa kilka biologicznych konfliktów, by rozwiązać swoje problemy, tworzy kilka nowotworów. Jej mózg odwołuje się tylko do narządów „przeznaczonych” do tego, by rozwiązać (archaicznie) dany konflikt.

Każdy nowy rak jest organicznym rozwiązaniem nowego konfliktu.

Dzięki tym nowym nowotworom powstającym w momencie ogłoszenia strasznej diagnozy, chory nie umiera.

Na skutek informacji podającej diagnozę raka ktoś odczuje przemożny strach przed śmiercią, wtedy nowy rak powstanie w płucach.

  • Jeśli reakcją takiej osoby będzie: „czuje się bezwartościowy”, jego kości zaczną się odwapniać. Jeśli będzie to: „co stanie się z moimi dziećmi?”, u praworęcznej kobiety powstanie guz lewej piersi.
  • Jeśli lęk: ‘kiedy usuną mi część jelita, na pewno umrę z głodu” nowy rak powstanie w wątrobie.
  • Jeśli odczucie będzie:” muszę intensywniej żyć, bo mało życia mi zostało”, przerzuty znajdziemy w płucach: komórki płucne(odpowiedzialne za dostarczanie niezbędnego do życia tlenu), zmutują, nabierając charakteru komórek tarczycowych( by pomóc zaspokoić pragnienie życia).

Przerzuty to nie efekt zarażenia. Są to nowotwory składające się z komórek, które przyjęły nową tożsamość i kompetencje.

Każdy narząd bezpośrednio objęty nowotworem ma jedynie jednocześnie swoje ognisko zapalne w odpowiadającym mu przekaźniku w mózgu. Na „rozprzestrzenienie  raka mają wpływ jedynie przeróżne lęki powodujące nowe konflikty biologiczne.

Dobra wiadomość: rak, jak inne choroby, daje jednostce dodatkowy czas życia. Oszczędza organizmowi natychmiastowej śmierci. Osoba ma zatem nieco czasu przed sobą na znalezienie rozwiązania swojego konfliktu biologicznego.

W zdrowiu

John Mark Linden

 

 

 

 

 

Na podstawie: zrozum swoje choroby, Patrick Obissier, dekodowanie biologiczne , Virgo

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi