Sekret zarządzania znudzonymi, młodymi pracownikami

Co jest najtrudniejsze w pracy z młodszymi pracownikami i jak najlepiej sobie z tym poradzić?

Bud Hebeler: Młodsi pracownicy mnóstwo wnoszą, jeśli chodzi o kwestie specjalistyczne, o ile mają zarówno wymagane umiejętności, jak i etykę pracy. Niektórzy zbyt wiele czasu spędzają na portalach społecznościowych, jednak ich poziom energii jest wysoki i działa odświeżająco. Ważne, by być stanowczym, jeśli chodzi o granice korzystania z mediów społecznościowych w miejscu pracy.

W zawodach wymagających pracy fizycznej, młodzi mogą być początkowo mniej produktywni od wielu zdrowych osób w średnim wieku, zahartowanych przez lata ciężkiej pracy. Kiedy jednak mają dobre przykłady do naśladowania, pracują lepiej, mają też więcej siły i umiejętności, by zabłysnąć.

Główny problem polega na tym, że młodzi są mniej chętni do kontynuowania pracy dla tego samego pracodawcy. To szkodzi obu stronom, zwłaszcza w firmach, w których są możliwości znaczącego rozwoju. Ważne, aby przed młodymi stawiać wyzwania i, w razie potrzeby, osobiście służyć pomocą. Różnorodność zadań pomoże utrzymać ich zainteresowanie pracą, poprawi i poszerzy ich umiejętności, a jednocześnie - zmniejszy nudę.

 

Na podst. The secret to managing bored, young employees, Bud Hebeler, The Wall Street Journal

Sieci społecznościowe

Tagi