Skrzyp polny opóźnia procesy starzenia się!

Ziele skrzypu zwiększa ilość wydalanego moczu, a wraz z nim szkodliwych produktów przemiany materii. Działanie to jest nawet silniejsze niż wielu znanych środków moczopędnych. Dzięki zawartości związków krzemu skrzyp polny ma duże znaczenie w procesach regeneracyjnych, wpływa on na metabolizm kolagenu, a w konsekwencji na gojenie się ran i odbudowę kości. Związki krzemu zapobiegają także odkładaniu się złogów w drogach moczowych.

Wzmacnia ściany naczyń, zapobiega ich łatwemu pękaniu, zmniejsza skłonność do krwawień, poprawia stan włosów i paznokci, jest ważny w procesach odpornościowych. Opóźnia procesy starzenia się.

Ziele skrzypu jest szczególnie cenne dla ludzi w wieku podeszłym i dla kobiet karmiących, gdyż poprawia mineralizację kości. Korzystne jest w przypadkach przedłużających się krwawień miesięcznych, a także w niewielkich krwawieniach z przewodu pokarmowego.

Medycyna ludowa uważała skrzyp za cenny lek w przewlekłych zapaleniach oskrzeli, a także polecała go do płukania ust i gardła w stanach zapalnych lub do pielęgnacji włosów w przypadkach łysienia. Cyganie używali go jako leku przeciw padaczce.

 

Źródło: Krześniak Leszek Marek, Apteczka ziołowa, wyd. ”Sport i turystyka”, Warszawa 1987

 

Produkty Benedyktyńskie

Szampon ze skrzypem polnym zawiera wyjątkowo łagodne, naturalne dla włosów i skóry głowy substancje, które skutecznie myją, oczyszczają i pielęgnują. Ekstrakt z młodych pędów skrzypu polnego wyraźnie wzmacnia włosy, stymuluje ich wzrost i hamuje wypadanie, a kompozycja białek pszenicznych wnika głęboko w cebulki i w strukturę włosów regenerując je od wewnątrz. Szampon  ze skrzypem polnym odżywia i odbudowuje zniszczoną substancję włosów, które stają się miękkie, sprężyste i pełne energii.

Odwary ze skrzypu polnego wykorzystuje się do okładów na trudno gojące się rany, owrzodzenia oraz stłuczenia - wspomagają regenerację tkanek. Z kolei płukanie nimi włosów przeciwdziała łupieżowi skóry głowy.

 

 

https://produktybenedyktynskie.com/p261,szampon-ze-skrzypem-polnym

Sieci społecznościowe

Tagi