Tego nie wiedziałeś o burakach!

Zapewne wiesz, że spożywanie buraków korzystnie wpływa na krew. Nie wiesz natomiast, że zawierają one wiele niezbędnych składników odżywczych– wliczając w to miedź, magnez, żelazo, potas, mangan, witaminę B. Dzięki nim , buraki wykorzystywane są od wielu lat do leczenia wielu schorzeń.

Oto 10 korzyści płynących z regularnego spożywania buraków:

1. Wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych – buraki dzięki obecności w nich witaminy B i antyoksydantów wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, co z kolei poprawia ogólną cyrkulację krwi w całym ciele.

2. Przyspieszenie procesu powstawania nowych komórek – zawarty w burakach kwas foliowy wpływa na szybsze wytwarzanie nowych komórek przez organizm. 

3. Zwalcza wolne rodniki i stres oksydacyjny – wolne rodniki i stres oksydacyjny zwiększają ryzyko zachorowania na raka i inne choroby. Badania pokazują, że polifenole i betanina obecne w burakach pomagają zwalczać wolne rodniki.

4. Poprawiają metabolizm – badania wykazały, że sok z buraka pozytywnie wpływa na metabolizm.

5. Wpływa korzystnie na zdrowie kości – buraki zawierają magnez, który wzmacnia kości. Dzięki zawartości potasu i kwasu foliowego korzystnie wpływa również na serce.

6. Wypłukuje toksyny z organizmu – betanina i pektyna zawarte w burakach pomagają usunąć toksyny i metale ciężkie z organizmu.

7.Usprawniają trawienie – wiesz zapewne, iż błonnik wspomaga trawienie. Buraki dostarczają organizmowi dużą ilość błonnika pokarmowego.

8. Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka – jak już wcześniej wspomniano, buraki niszczą wolne rodniki. Obecne w burakach betacyjaniny blokują wzrost komórek rakowych.

9. Wspomagają tworzenie czerwonych krwinek – buraki dostarczają do organizmu kobalt, który pomaga w wytwarzaniu witaminy B12, która z kolei reguluje proces tworzenia czerwonych krwinek.

10. Obniżają ryzyko wystąpienia demencji – dostarczane przez buraki azotany już w jamie ustnej przekształcane są w azotyny – tez z kolei korzystnie wpływają na obieg krwi i tlenu w mózgu.

 

http://www.naturalnewsblogs.com/10-mind-blowing-things-happen-body-eat-beets/

 

 

Sieci społecznościowe

Tagi