Trzeba mieć odwagę..... ! John Mark Linden

Żyjemy w nieustannym zmieniającym się świecie i nic podlega większej ewolucji niż samo życie. Chcąc przetrwać i odnieść pożytek z zachodzących nas zmian, musimy wykazać się wytrwałością i konsekwencją.

Trzeba mieć odwagę, aby zaznać smak porażki, ponieważ w taki sposób zdobywa się doświadczenie.

Jakimi miarami powinniśmy mierzyć wartość naszego życia?

Niemiecki poeta przełomu XVIII i XIX wieku Johann Wolfgang von Goethe dał do zrozumienia, że jedną z takich miar jest śmiałość.

Czy naprawdę jesteś gotów?, jeśli tak, to wykorzystaj tą chwilę..... o czym marzysz ?

Zrób pierwszy krok, zacznij od razu. Tu i teraz.

Śmiałość to nic innego jak: odwaga, zdecydowanie, hart ducha, heroizm i przebojowość. Ma w sobie siłę i energię. To nic innego jak moc.

Analizując biografie ludzi sukcesu zauważyłem, że przenigdy nie poddawali się w swoim działaniu, pamiętali, że kolejne poczynania, przedsięwzięcia mogą zaowocować w realizacji zamierzonych celów, które wynagrodzą z nawiązką, wszystkie przykre chwile napotkane na drodze. Warto wspomnieć legendarnego amerykańskiego biznesmena: Lee Iacocca, który niczego nie owijał w bawełnę, piął się szczeblach hierarchii w Ford Motor Company, aż w końcu został tej firmy prezesem, niestety po ośmiu latach stracił władzę, ale nie poddał się. Stoczył batalię o przetrwanie Chryslera. Wśród  milionów Amerykanów jego nazwisko stało się symbolem profesjonalizmu i odwagi.

Zauważyłem, że codzienne karmienie swojej podświadomości obrazami zrealizowanych zamierzeń przynosi rezultaty o jakich wam się nie marzyło. 

Nic innego tylko odrzućcie sceptycyzm. On nie pozwala iść do przodu. Przytłacza nasz mózg negatywnymi myślami zamykając w nas drzemiący potencjał, naszą wewnętrzną siłę. Łatwiej nas wkomponować w tłum przeciętnych osób, niż porwać na odniesienie sukcesu.

W śmiałości

John Mark Linden

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi