Trzy finansowe cechy udanego małżeństwa

Wasza ocena kredytowa może wiele powiedzieć o twoim małżeństwie.

Według ostatniego raportu credit.com, istnieją 3 sygnały świadczące o udanym małżeństwie: posiadanie podobnego standingu kredytowego, niski poziom zadłużenia i swobodna rozmowa o swoich finansach.

Pary, które ostatnio się pobrały, częściej podzielają podobne zachowania finansowe i dyskutują o swojej sytuacji finansowej przed związaniem się.

Credit.com odkrył, że prawie połowa osób, które są obecnie w związku, mówi, że ich współmałżonkowie mają podobną ocenę kredytową. Ponad 80 proc. par w tej kategorii deklaruje mniejsze lub większe zadowolenie z tego, jak zarządzają kredytem i finansami.

Największym powodem stresu w małżeństwie okazuje się zadłużenie. Osoby rozwiedzione częściej stwierdzają, że ich długi wzrosły w trakcie małżeństwa.

Często też żałują, iż nie wyjaśniły z partnerem kwestii finansowych jeszcze przed ślubem. 2/3 rozwiedzionych twierdzi, że istotnym powodem rozpadu związku były pieniądze, a 30 proc. wolałoby od początku ustalić bardziej przejrzyste cele finansowe i związane z zaciąganiem pożyczek.

Na podst. 3 Financial Traits Of A Successful Marriage, Alison Griswold, Business Insider

Sieci społecznościowe

Tagi