Twoje ciało do ciebie przemawia... słuchasz go?

Wszelkie nieprzyjemne sensacje, jak problemy z równowagą, niestrawność czy gorączka, to sygnały, wysyłane przez organizm, że coś z nim jest nie tak.

Gdy ktoś bierze jakiś lek, zjada coś, smaruje czymś skórę albo coś wącha i zaczynają się nasilać niepożądane objawy, powinien zrozumieć, że jego organizm próbuje mu uświadomić, iż nie radzi sobie z tym czymś, na co został wystawiony.

Słuchaj swojego ciała.

Badając pacjentów, odkryłem, że wielu z nich ma alergiczne i/lub toksyczne reakcje na środki farmakologiczne lub leki naturalne. Te osoby często mówią: „Odkąd doktor przepisał mi to lekarstwo, ciągle źle się czuję”. To zadziwiające, że woleli zaufać czyjejś arbitralnej ocenie, niż własnemu organizmowi, który wręcz krzyczał: „NIE BIERZ TEGO LEKU! ON CI SZKODZI!”.

Lekarze często mają szeroki wybór medykamentów spełniających te same funkcje. Jeśli masz nieprzyjemne objawy, powiedz o tym i poproś o inny środek.

Chodzimy do lekarza po to, aby poczuć się lepiej. Dlatego medyk powinien przynajmniej postarać się, aby plan leczenia obejmował ochronę wszystkich obszarów twojego ciała, które mogą ucierpieć wskutek działania leków podstawowych.

Twój organizm nie jest głupi. Nie wierz też, że nasilanie się nieprzyjemnych sensacji to nieunikniona część starzenia się.

Jeśli posłuchasz swojego ciała, to powie ci, czy dane perfumy, pasta do zębów i inne produkty, których używasz, źle na ciebie oddziałują. Uświadomi ci również, że negatywne podejście do rzeczywistości pozbawia cię energii.

Wszystko, z czym mamy w życiu kontakt, pomaga nam, albo szkodzi. Każdy nieprzyjemny objaw to rada, by wybrać coś innego.

Posłuchaj jej.

 

Na podst. Your Body is Talking to You...Are You Listening?, Dr David A. Jernigan, Hansa Center

Sieci społecznościowe

Tagi