Tyra Banks: W przyszłości piękno będzie oznaczało, że wygląda się inaczej, niż inni

Gdy wyobrażam sobie przyszłość, widzę radykalne zmiany zarówno w tym, jak ludzie będą „stawać się piękni”, jak i w tym, co będzie za piękno uważane. Moim zdaniem, bardziej ceniona będzie nie tyle klasyczna uroda, ile wyjątkowość.  

Oto 10 bardziej szczegółowych prognoz:

1. Operacje plastyczne będą tak łatwe i szybkie, jak pójście do apteki po Tylenol. Przez to większego znaczenia nabierze to, czy wyglądamy niebanalnie i interesująco. Ludzie będą dążyć do wyjątkowości, na tej samej zasadzie, jak współczesne gwiazdy, które nadają egzotyczne imiona swoim dzieciom.

2. Znikną zabiegi przedłużania włosów. Jeśli ktoś będzie chciał mieć imponujące pukle, zastosuje specjalny preparat, po którym jego włosy w ciągu 24 godzin staną się dłuższe i grubsze. Loki będą biły rekordy popularności.

3. Globalne ocieplenie spowoduje niedobory żywności. Krągłości, figura klepsydry, znów staną się pożądanym wyznacznikiem piękna, świadczącym o tym, że dana kobieta ma dostęp do zdrowej żywności, co oznacza, że jest zamożna.

4. Cechy naszego dziecka będziemy mogli wybierać, niczym jedzenie w fastfoodzie. Niebieskie i zielone oczy rozpowszechnią się tak bardzo, że upragnionym ich kolorem stanie się, dla odmiany, brązowy.

5. Kolor skóry u większości stanie się podobny. Przykładem mogą tu być Rihanna, Beyonce albo ja. Osoby o skórze alabastrowej czy hebanowej będą cenione za swą unikalność.

6. Ponieważ piękno będzie łatwo osiągalne, a odcień skóry podobny u większości ludzi, niemal znikną uprzedzenia oparte na wyglądzie fizycznym. Będą się one natomiast wiązać z sytuacją społeczno-ekonomiczną danej osoby.

7. Zmienią się promocja i reklama w branży kosmetycznej. Łatwo osiągalne piękno sprawi, że modelki i modele stracą na znaczeniu. Na ich miejscu pojawią się androidy reprezentujące te cechy urody, których nie posiada złotoskóra większość.

8. Prawie każdy będzie miał co najmniej jednego osobistego robota (asystenta-towarzysza). Jeżeli zgodzimy się, by ten robot sugerował nam zakup wyrobów produkowanych przez sponsorów – będziemy go mogli dostać za darmo. Tak naprawdę, będziemy wręcz opłacani przez reklamodawców za to, że go używamy. Superinteligentna maszyna będzie umiała wyczuć nastrój swojego właściciela. Jeśli będzie on miał gorszy dzień, postara się poprawić jego pewność siebie, mówiąc np.„Ach, jakie piękne masz dzisiaj oczy!”.

9. Dla tych, którzy zdecydują się nie korzystać z operacji plastycznych, dostępne będą środki doustne (aktywna woda itp.), dające natychmiastowe, choć tymczasowe efekty, jak podkreślone kości policzkowe, zaróżowione policzki czy podniesione łuki brwiowe.

10. Idea równouprawnienia kobiet stanie się przestarzała. Równowaga sił przesunie się całkowicie. Kobiety, lepiej wykształcone i mające kontrolę nad tym, kiedy chcą mieć dzieci (nawet do 120 roku życia!), będą u władzy. Z kolei mężczyźni będą odpowiadać za 70% wpływów ze sprzedaży kosmetyków i operacji plastycznych. Dlaczego? Bo będą walczyć o uwagę zamożnych kobiet, które będą mogły o nich zadbać. 

Sieci społecznościowe

Tagi