Ukryta przyczyna wysokiego ciśnienia krwi

Kiedy poziom insuliny i leptyny rośnie, powoduje to także wzrost ciśnienia krwi. W końcu - można stać się odpornym na oba te hormony. Insulina magazynuje magnez, ale jeśli receptory insuliny są „stępione” i komórki ciała rosną odporne na nią, nie ma jak przechowywać magnezu, więc, wraz z moczem, wydalamy go z organizmu.

Magnez przechowywany w komórkach sprawia, że mięśnie się odprężają. Jeśli jego poziom jest za niski, naczynia krwionośne nie są w stanie w pełni się rozluźnić i ich zwężenie podnosi ciśnienie krwi. Również podwyższony poziom kwasu moczowego jest silnie kojarzony z nadciśnieniem, zatem każda terapia wysokiego ciśnienia krwi powinna uwzględniać unormowanie zarówno wrażliwości na insulinę, jak i poziomu kwasu moczowego.

Jak się okazuje, eliminując z diety nadmiar cukru/fruktozy, można za jednym zamachem rozwiązać wszystkie trzy problemy (insuliny, leptyny i kwasu moczowego).Jest to również jedna z podstawowych strategii koniecznych do optymalizacji składu bakterii jelitowych, co może przynieść kolejne korzyści.

Jeśli zdiagnozowano u ciebie nadciśnienie, kluczowe dla kontrolowania jego poziomu będzie to, co jesz. Na czele mojej listy zaleceń jest unikanie przetworzonej żywności (ze względu na wysoką zawartość cukru/fruktozy, ziaren, tłuszczów trans i innych szkodliwych tłuszczów). Zamiast tego, przestaw się na pokarmy, które przygotowuje się samemu, najlepiej ekologiczne. Wykluczając z diety przetworzone jedzenie i węglowodany, które nie są zawarte w warzywach, będziesz chciał je zastąpić zdrowym tłuszczem. Jego źródłem mogą być:

  • awokado
  • masło z surowego mleka krów karmionych trawą, z gospodarstw ekologicznych
  • surowy nabiał
  • żółtko jaj ekologicznych
  • kokosy i olej kokosowy (który wydaje się obiecujący w leczeniu Alzheimera)
  • organiczne oleje orzechowe, wytłaczane na zimno
  • surowe orzechy, jak pekan, makadamia, które są ubogie w białko i bogate w zdrowe tłuszcze
  • mięso zwierząt karmionych trawą i drobiu z wolnego wybiegu

Na podst. Probiotics May Help Control Your Blood Pressure, Mercola.com

Sieci społecznościowe

Tagi