Uzdrawianie Holistyczne

Uzdrawianie Holistyczne twierdzi że ciało, umysł i duch stanowią całość
 
Twoje zdrowie... ...zależy od Ciebie
 
Medycyna holistyczna, traktuje człowieka jako całość. 
Ważna jest nie tyle choroba, co przyczyny tkwiące w organizmie, które pozwoliły by choroba się rozwinęła. 
 
Medycyna ta respektuje "Przysięgę Hipokratesa" i prawa natury, które stara się je zrozumieć i wykorzystać dla dobra chorego.
 
Zmusza chorego do czynnego udziału w działaniach prowadzących do zdrowia. Przedewszystkim integracje poprzez terapie naturalne.
 
Wg Hipokratesa i innych "Ojców Medycyny", życie jest to psychiczny i duchowy stały rozwój aż do śmierci, w dobrym zdrowiu fizycznym. Jesteśmy tak skonstruowani, że z powodzeniem możemy przeżyć około 120 - 130 lat zachowując sprawność fizyczną, psychiczną i radość życia.
 
Dzięki sferze duchowej jesteśmy świadomi istnienia Boga, oraz wartości nadających kierunek naszym motywom i ukierunkowujących nasze samookreślenie.
 
Mówiąc o pełnym zdrowiu nie możemy brać pod uwagę tylko ciała, lub tylko ciała i duszy, ale musimy brać pod uwagę całego człowieka - jako ciało, duszę i ducha. (zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia z 1984 roku, ujmującej osobę pacjenta jako jedność ciała, duszy i ducha, które to stany niektóre nauki określają jako świadomość, podświadomość, nadświadomość).
 
Musimy kultywować w sobie wrażliwość pozwalającą na wsłuchiwaniu się we wszystkie poziomy naszej natury, by zbudować między nimi jak najpiękniejszą harmonię.
 
Znalezienie i życie według swojego prawdziwego systemu wartości przyniesie Tobie nieocenione korzyści w dwojaki sposób. Po pierwsze pomoże Tobie podejmować decyzje w każdej sytuacji, gdy ogarnie Cię lęk. Po drugie pozwoli to Twojemu wyższemu „ja” bardziej zdecydowanie kierować twoim życiem, tym samym będziesz mieć mniej powodów do obaw.
 
Uzdrawianie Duchowe
 
Prace prowadzone przez lekarzy i badaczy – jakkolwiek wartościowe i coraz doskonalsze – nie mają polegać na formułowaniu teorii, ale na dostarczeniu faktów. Podstawowe fakty są takie, że istnieje mózg ciało, systemy nerwowe i gruczoły oraz instynkt, emocje i logiczne myślenie są z nimi sciśle powiązane. 
 
Poza tym istnieje jeszcze inne zjawisko, takie jak „duch”, „super umysł” lub wyższe ja. Nie musimy dokładnie wiedzieć, skąd się wzieło, ale musimy z pewnością uznać jego istnienie i pozwolić mu zająć jego prawowite miejsce w naszym życiu.
 
Możliwości umysłu są ogromne w szególności w zakresie Uzdrawiania. 
 
Lekarze znają setki przypadków uzdrowień w sytuacjach pozbawionych jakichkolwiek szans na dalsze życie pacjenta. 
Jak to możliwe, że nieuleczalne choroby mogą całkowicie zniknąć? Co powoduje, że tak często spotyka się przypadki zdawałoby się niczym nieuzasadnionego uzdrowienia?

Sieci społecznościowe

Tagi