Właściwości prozdrowotne głogu

Głóg w medycynie ludowej był dobrze znany i używany od najdawniejszych czasów. Ze względu na działanie przeciwskurczowe podawano go w przypadku astmy. W postaci płukanek stosowany był w zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Jego lecznicze właściwości wykorzystywano w przypadku problemów żołądkowych. Uznawano go także za środek działający korzystnie w przypadku bezsenności. W medycynie chińskiej głóg stosuje się, aby usprawnić trawienie, zapobiegać zaleganiu pożywienia w żołądku oraz poprawić krążenie. Preparaty z liści głogu stosuje się w celu poprawy przepływu krwi w naczyniach wieńcowych oraz w przypadku arytmii. Kwiatostan i owoc głogu są przeważnie stosowane jako łagodne środki nasercowe, zwłaszcza w miażdżycy, zaburzeniach pracy serca, chorobie wieńcowej, dusznicy bolesnej czy nadciśnieniu, hiperlipidemii, cukrzycy, otyłości. Rozszerzają naczynia wieńcowe, poprawiają krążenie, działają antyarytmicznie, kardioprotekcyjnie i przeciwmiażdżycowo. Uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Obniżają ciśnienie tętnicze krwi, poziom lipidów i cholesterolu we krwi. Preparaty z głogu mogą poprawić jakość życia chorych, poprzez zwiększenie wydolności organizmu. Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, iż preparaty te są skuteczne w leczeniu niewydolności serca. W przeprowadzonych badaniach wykazały one wzrost wydolności mięśnia sercowego, oprawiały przepływ krwi, zwiększały tolerancję w przypadku deficytu tlenowego, a także wykazywały działanie przeciw arytmicznie oraz redukowały obwodowy opór naczyniowy. Wyciąg z kwiatów głogu jest jednym z głównych składników preparatów stosowanych przy urazach i obrzękach grożących zakrzepowym zapaleniem żył.

 

Omega 3-6-9 (w odpowiednich proporcjach) + aronia + róża + głóg + hibiskus + melisa + pokrzywa.

Wspomaganie prawidłowych funkcji układu krążenia.

- Owoc głogu to wsparcie dla serca.
- Owoc aronii optymalizuje przepływ krwi.
- Ziele melisy wpływa ogólnie tonizująco.
- Ziele pokrzywy wspiera usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Wyciągi owoców z głogu zawarte w Omega 3 Bioestry tonizują serce, a w połączeniu z owocem aronii optymalizuje ciśnienie krwi i wpływa pozytywnie na elastyczność naczyń wieńcowych. Ziele melisy wpływa ogólnie uspokajająco, a ziele pokrzywy podtrzymuje usuwanie zbędnej wody z organizmu. Flawonoidy obecne we wszystkich składnikach wyciągu, wykazują również korzystny wpływ na serce.

Życiodajne oleje: Bioestry to najczystsza forma kwasów Omega 3, 6, 9. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe nie mogą być wytwarzane przez organizm i muszą być dostarczone z pożywieniem.

- Są niezbędne w procesach regeneracji organizmu.

- Stanowią budulec nowych komórek.

Stosując kwasy Omega 3, 6, 9 wspieramy serce i utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Zastosowanie: Składniki preparatu wspomagają utrzymanie prawidłowych funkcji układu krążenia. Korzystne wsparcie dla serca, uzasadnia obecność owocu głogu, który łącznie z owocem aronii optymalizuje przepływ krwi. Ziele melisy wpływa ogólnie tonizująco, a ziele pokrzywy wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

 

 

 

Źródło: produktybenedyktynskie.com

Źródło: www.biokurier.pl

Sieci społecznościowe

Tagi