Woda i ty

Nie jesteś chory, chce ci się pić. Nie bierz leków z powodu pragnienia.

Woda pokrywa przeszło 70% powierzchni Ziemi. Ale w 98% jest słona, a z tego, co zostaje, większość jest uwięziona w lodowcach.

Nie jesteśmy tylko tym, co jemy, ale też tym, co pijemy.

 Dlatego woda jest niezwykle ważna.

 Uważam, że hasło „woda to zdrowie, woda to lekarstwo, woda to życie” jest nie do przecenienia z punktu widzenia zdrowia publicznego. Wszyscy możemy zmienić swoje życie, pijąc czystą, naturalną wodę, która jest dobra dla naszego zdrowia, portfela i środowiska.

Nie ma w tym żadnych cudów. To wyłącznie zdrowy rozsądek, wsparty latami badań nad tym, dlaczego woda pozwala nam zachować dobrą kondycję i żyć bez bólu, a w niektórych przypadkach - nawet leczyć choroby.

 Woda stanowi podstawę wszelkiego życia. Dotyczy to także naszych ciał. Mięśnie, dzięki którym się poruszamy, w 75% składają się z wody. Krew, która przenosi składniki odżywcze, to woda w 82%. Płuca, które zapewniają nam tlen, to woda w 90%. Mózg, główny układ kontrolny ciała, to woda w 76%. Nawet kości w 25% składają się z wody.

Nasze zdrowie naprawdę zależy od ilości i jakości wody, którą pijemy. Syndrom niezamierzonego, chronicznego odwodnienia wpływa (a czasem jest bezpośrednią przyczyną) na ból i wiele chorób zwyrodnieniowych, którym można zapobiec (lub je leczyć), zwiększając ilość codziennie wypijanej wody.

 Naucz się pić odpowiednią ilość czystej wody. Szybko odczujesz związane z tym korzyści. Potraktuj to jak darmową, długofalową inwestycję w zdrowie.

 

Na podst. You're not sick; you're thirsty. Don't treat thirst with medication.”, dr Fereydoon Batmanghelidj, Water Cure

 

 

 

Sieci społecznościowe

Tagi