Z czego stworzony jest wszechświat

Zrozumienie, że zasadniczo jesteśmy wodą, to klucz do odkrycia tajemnic wszechświata. Jeśli spojrzysz na świat wokół siebie z tej nowej perspektywy, nic nie będzie już wyglądało tak samo jak przedtem. 

W wodzie odbijają się wydarzenia z całego życia człowieka. jednostka i społeczeństwo tworzą jeden ogromny ocean. Dodając kroplę własnego życia do oceanu, uczestniczymy w budowie życia społeczeństwa.

Woda jest zwierciadłem duszy. Przyjmuje wiele postaci, dostrajając się do świadomości człowieka. Co sprawia, że ma ona zdolność odzwierciedlenia stanu duszy ludzkiej? Zanim odpowiem na to pytanie, chciałbym się upewnić, że rozumiecie jedną bardzo ważną rzecz: wszelki byt jest wibracją.

Wszystko we wszechświecie bezustannie wibruje, przy czym każda rzecz wibruje z własną, niepowtarzalną częstotliwością. Lata badań wody nauczyły mnie, że jest to fundamentalna zasada wszechświata. Streściłem ją w kilku słowach, jednak ludziom, którzy nigdy o niej nie słyszeli, zrozumienie jej może sprawić pewną trudność.

Zapewne pomyślicie: "Wszelki byt jest wibracją? Nawet ten stół? To krzesło? Moje ciało? W jaki sposób to, co można zobaczyć i czego można dotknąć, może być wibracją?". Rzeczywiście trudno jest uwierzyć, że rzeczy, które można wziąć do ręki i zbadać - takie jak drewno, kamień czy beton- wibrują. Jednak mechanika kwantowa potwierdza, że materia to nic innego jak wibracja. Dzieląc jakąkolwiek rzecz na najmniejsze części, zawsze wkraczamy w dziwny świat, gdzie istnieją tylko cząsteczki i fale.

Wyobraź sobie, że się zmniejszyłeś do mikroskopijnych rozmiarów i wyruszasz na wyprawę badawczą w celu odkrycia tajemnic wszechświata, którym jesteś ty sam. Szybko spostrzeżesz, że wokół ciebie są tylko atomy, przy czym każdy atom składa się z jądra i krążących wokół niego elektronów. Liczba elektronów oraz liczba i kształt ich orbit decydują o zakresie częstotliwości wibracji danej substancji. Odkryjesz, że nie ma nic stałego, materialnego. Między jądrem atomu a nieustannie obiegającą go falą elektronów jest tylko pusta przestrzeń.

Wszystko bezustannie porusza się i wibruje - tam i z powrotem, z niewiarygodną prędkością.

 

Źródło: Emoto Masaru, Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę, Wydawnictwo Medium 2004.

Sieci społecznościowe

Tagi