Z kotem mieszka się lepiej

Jest mnóstwo powodów dla których warto przyjaźnić z kotem. Jest on dobrym przyjacielem, potrafi pocieszyć w razie potrzeby, ma zbawienne działanie na nasze zdrowie no i jest doskonałym partnerem do spania :)

  • Koty mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy jest Ci smutno kot potrafi być najlepszym pocieszycielem. Głaskanie jego futerka działa kojąco na zmysł dotyku, jego mruczenie podnosi poziom dopaminy co działa na człowieka rozluźniająco i relaksująco. Ponadto kot potrafi rozśmieszyć nawet największych ponuraków.
  • Badania wykazały, że koty mają ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Właściciele kotów mają mniejsze skłonności do zawałów serca czy śmierci w skutek chorób sercowo – naczyniowych.
  • My ludzie od kotów możemy się wiele nauczyć. Koty bardzo o siebie dbają pod każdym względem. Regularnie pielęgnują swoje futerko, pozwalają sobie na drzemkę gdy tylko mają na to ochotę oraz potrafią skutecznie zaspokoić swoją potrzebę bliskości upominając się o głaskanie u swojego właściciela. Potrafią także asertywnie odmówić towarzystwa gdy akurat mają inne plany oraz prawie nigdy się nie śpieszą pozwalając, by ich życie toczyło się bez nadmiernego stresu. W razie potrzeby potrafią być jednak energiczni, podczas polowania na muchę doświadczają porażek, ale nigdy nie rezygnują realizując skutecznie swój cel.
  • Naukowcy potwierdzają, że z kotem śpi się lepiej niż z partnerem. Ich miłe w dotyku futerka oraz kojące mruczenie dają poczucie spokoju i wyciszenia całkiem przydatnego przed snem. Ponadto temperatura kota jest nieco wyższa niż człowieka, nikt lepiej nie ogrzeje w zimowe noce jak ciepła, mrucząca istotka.

To tylko nieliczne argumenty, które przemawiają za tym, że warto zaprosić kota jak swojego towarzysza w codziennym życiu.

„Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot. Ten, kto spróbuje nieść kota za ogon, nauczy się czegoś, czego nie nauczy się w żaden inny sposób.” 

więcej na stronie: www.kobiecaiszczesliwa.pl

Agnieszka Szumiec

Autor

Agnieszka Szumiec – od lat interesuję się zdrowym stylem życia a przede wszystkim zdrowym sposobem odżywiania dlatego postanowiłam przypieczętować tę pasję edukacją w zakresie dietetyki. Jestem świadoma, że sama teoria nie wystarczy dlatego zdecydowałam się poszerzyć tę specjalizację o psychodietetykę. Obecnie wspieram kobiety w ich decyzjach dotyczących zdrowego stylu życia, pomagam im lepiej poznawać siebie i swoje potrzeby oraz próbuję uaktywnić ich kobiecą siłę. Więcej na : www.kobiecaiszczesliwa.pl 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi