ZIOŁA - na depresję i złe samopoczucie

Wszyscy miewamy od czasu do czasu zły nastrój i jest to zupełnie naturalne. Depresja w ujęciu klinicznym jest chorobą wymagającą profesjonalnej pomocy -  najlepiej psychiatrycznej. Przypadkowe stosowanie leków przeciwdepresyjnych i innych, które mają rzekomo pomóc, ale mogą mieć działania niepożądane, nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

Tradycyjna medycyna Galena postrzegała depresję jako " melancholię" i przypisywała ją nadmiarowi "czarnej żółci" w organizmie. Ten nadmiar można leczyć środkami silnie przeczyszczającymi i wzmagającymi trawienie, które oczyszcza układ trawienny. Przewlekłym depresjom często towarzyszą zaparcia, co wskazuje, jak silny smutek może spowodować "zamknięcie" przewodu pokarmowego, a zatem taka terapia nie jest tak niewłaściwa, jak wydawałoby się z dzisiejszego punktu widzenia. Nowoczesne ziołolecznictwo dysponuje wieloma specyfikami na melancholię, z tradycyjnymi ziołami w składzie. Jednym z ziół jest Melisa lekarska, zioło o delikatnych właściwościach ochładzających, stosowanych w leczeniu wielu chorób - od nerwic żołądka u dzieci po depresję, stany lękowe i bóle głowy pochodzące z napięcia.

Z powodzeniem używany jest także dziurawiec zwyczajny, który jest znany ze swych właściwości przeciwdepresyjnych. Bylina bywa z powodzeniem używana w zaburzeniach emocjonalnych spowodowanych przekwitaniem i w lekkich stanach depresyjnych.

 

 

 

 

 

 

źródło:Uzdrawiająca moc ziół,

Sieci społecznościowe

Tagi