Wiele osób jakoś planuje swoje finanse, ale często nie robią tego dobrze. Dlatego pokazujemy, jak zbudować kompleksowy plan finansowy, od budżetowania poprzez ubezpieczenia, po przygotowanie testamentu.
Jeśli wciąż nie jesteś bogaty czy zabezpieczony materialnie, tak jak miałeś nadzieję na tym etapie życia, co cię odciąga od twoich celów finansowych? Ty sam. Nowa książka „Financially Fearless: The LearnVest Program for Taking Control of Your Money" („Finansowo nieustraszony. Program LearnVest, pomagający przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi"), Alexy von Tobel, wymienia całą listę wymówek, jakie wielu z nas stosuje, by uniknąć oszczędzania na emeryturę.
...budowa firmy, która osiągnie sukces, to także okazja do popełnienia wielu błędów. Oto kilka tych najczęściej powtarzanych przez twórców start-upów.
Wprowadzając zmiany, firmy najczęściej napotykają opór pracowników. Wiedza, skąd on się bierze i jak zmniejszać ryzyko jego wystąpienia, pomaga w efektywnym przeprowadzeniu wdrożenia.
Krąży opinia, że branża technologiczna nie jest już napędzana wielkimi ideami. Zdaniem krytyków, w Dolinie Krzemowej zmienianie świata sprowadza się do tego, że Google i Facebook zatrudniają armię „kodystów”, by zapewnić klientom lepiej dostosowane reklamy, a Apple i Amazon chcą po prostu sprzedawać więcej nowości.
Przeczytałem w internecie artykuł o tej wielkiej, złej branży finansowej. Post jest utrzymany w bardzo ostrym tonie i uważam, że wprowadza w błąd.
Wschody słońca są pełne nadziei. Ludzie czekają na swój dzień. Jeśli mają gorsze chwile, mogą sobie powiedzieć, że „jutro znów wstanie słońce”. Jedną z rzeczy, które zawsze mi się podobały w byciu maklerem, jest to, że każdy dzień jest naprawdę nowy.
Niewielu próbuje przewidywać ruchy cen akcji dłużej, niż Andrew Smithers (jego ostatni raport ma numer 434). Niektórzy robią to w dość logiczny sposób, przyjmując długookresowy punkt widzenia. Według Smithersa, perspektywa długofalowa to 30 lat, gdyż „przyjmowanie krótszych okresów może wprowadzić w błąd".
Informacje, jakie mamy na temat globalnego podziału dochodów gospodarstw domowych są marne. Sugerują, że na świecie jest dużo ludzi o średnich dochodach. Nawet jeśli są one bardzo nierówne, każdy król potrzebuje dworzan, a każdy komputerowy miliarder tworzy mnóstwo komputerowych milionerów. To się może zmienić, jeśli umiejętności ludzi przestaną się liczyć, z powodu robotów i komputerów
Im bardziej rynek błądzi, tym częściej inwestorzy muszą się odwoływać do własnego rozsądku. Ostatnio zmieniają się nastroje inwestujących na rynku obligacji i na rynkach wschodzących, które zachowują się niezgodnie z oczekiwaniami. Zanim rozpoczął się obecny rok, wielu doradców twierdziło, że inwestorzy powinni zredukować alokację w obligacje. I to nie tylko z powodu oczekiwanego wzrostu stóp procentowych, lecz także ze względu na niekorzystne perspektywy długookresowych zwrotów.
Carl Richards wyśmiewa w The New York Times taktyczną alokację aktywów (TAA).Doradza inwestorom, by „zapomnieli o wyczuwaniu czasu i trzymali się funduszy zrównoważonych”. Jego zdaniem, TAA to stara strategia w nowym, marketingowym przebraniu, polegająca na przewidywaniu ruchu cen na rynku.
Na Manhattanie ekskluzywny sklep odzieżowy Barneys zastąpi bankrutującą, tanią sieć Loehmann. Restauracje z umiarkowanymi cenami, jak Olive Garden i Red Lobster, walczą o przetrwanie, natomiast drogie, jak Capital Grille, prosperują. General Electric stwierdza, że zapotrzebowanie na drogi sprzęt AGD rośnie szybciej, niż na modele dla masowego odbiorcy
„Luka behawioralna” to różnica między raportowanymi zwrotami danego funduszu, a rzeczywistymi wynikami jego inwestora. Pojawia się, gdy ten ostatni podejmuje złe decyzje. Inwestycje indeksowe, dzięki niskim kosztom i opłatom, dają wiele korzyści. Ale równie, o ile nie bardziej, istotne jest zachowanie samych inwestorów.
Kiedy któregoś razu zapytano Buffeta, dlaczego nie chce pracować w Nowym Jorku, gdzie byłby najbliżej rynków finansowych i wszystkich plotek, odpowiedział:
Dysponując wystarczającą ilością informacji poufnych oraz milionem dolarów, można bez trudu zbankrutować w ciągu jednego roku.
„Teraz kiedy jesteś już najbogatszym człowiekiem w Ameryce jaki jest twój cel?” – zapytano go podczas jednego z dorocznych walnych zgromadzeń akcjonariuszy Berkshire Hathaway. „To proste” – odpowiedział – „Być najstarszym człowiekiem w Ameryce.”