To, że czujemy się syci lub głodni spowodowane jest nie tylko tym, co jemy, ale także tym, co myślimy, że jemy – co wykazał pewien sprytny eksperyment.
Witamina D jest jedyną, jaką ssaki potrafią wytwarzać same. Nasza skóra syntetyzuje ją z cholesterolu...
Skóra pokrywa całe ciało i jest często pierwszym miejscem, które daje znać, że coś się dzieje z naszym zdrowiem.
Około 80% procent problemów zdrowia fizycznego, emocjonalnego i umysłowego może być bezpośrednim skutkiem sposobu myślenia.
Wielu ekspertów uważa, że rezygnacja z jedzenia zawierającego pszenicę i jej pochodne ma sens nie tylko w przypadku cierpiących na celiakię...
Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z wagi problemu. Lecz jeśli masz nadwagę lub inne kłopoty ze zdrowiem, to właśnie jelita mogą być tego przyczyną.
Co się dzieje w większych społecznościach emerytów, np. w domach opieki dla seniorów?
Naukowcy wykazali, że głodówka, aplikowana organizmowi regularnie przez jeden lub dwa dni w tygodniu, może poprawić funkcjonowanie naszego mózgu i opóźnić jego starzenie.
Możliwe, że niektórzy z nas nie urodzili się biegaczami. Według zaskakujących wyników badania genetycznego na szczurach, opublikowanych w The Journal of Physiology, motywacja do ćwiczeń fizycznych może być po części dziedziczna.
Rinowirusy najskuteczniej rozmnażają się w stosunkowo niskiej temperaturze górnych dróg oddechowych – nosa, gardła czy zatok.
W idealnym świecie najpoważniejsze organizacje zdrowia powinny być obiektywne. Ustalać wytyczne w oparciu o dowody, zamiast ulegać wpływom polityki i grupom nacisku finansowego, popadając w konflikt interesów.
W organizmach większości Amerykanów znajdują się dziesiątki, jeśli nie setki, substancji chemicznych, które są potencjalnie toksyczne - twierdzi amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC), które przebadało próbki krwi i moczu tysięcy ludzi w ramach badania poziomu zdrowia publicznego.
Uzdrawianie całościowe: rozwiązanie zagadki chronicznego bólu i depresji rzuca światło na niekonwencjonalne praktyki, wykuwające sobie drogę do medycyny głównego nurtu.
Kalorie, które tracisz podczas ćwiczeń, to (o ile nie jesteś zawodowym sportowcem) ledwie drobna część wszystkich kalorii spalanych w ciągu dnia. To, co jemy, dużo bardziej wpływa na naszą wagę. Po co więc zawracać sobie głowę ćwiczeniami? Bo łączy się z nimi wiele innych i większych korzyści.
Ograniczanie snu prowadzi do „poważnych problemów zdrowotnych”. Z jego niedoborem wiąże się, m.in., ryzyko raka, chorób serca, cukrzycy typu 2, infekcji i otyłości – ostrzegają naukowcy z Oksfordu, Cambridge, Harwardu, a także Uniwersytetów w Manchesterze i Surrey.