Czas trwania kuracji pyłkowej

    Kurację pyłkową najczęściej zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku; jesienią aby „dożywić” organizm w niezbędne składniki, uodpornić na nadchodzące jesienne katary, przeziębienia,grypy oraz drugi raz na wiosnę,gdy kończą się w organizmie nagromadzone jesienią zapasy. Kuracja trwa 2-3 miesiące, później 2-3 miesiące przerwy i ponownie zażywanie pyłku przez 2-3 miesiące. 

    Są zwolennicy zażywania pyłku przez cały rok bez przerwy. Wybór metody kuracji, to sprawa indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Jednak specjaliści żywienia są zwolennikami dokonywania przerw w stosowaniu określonych diet,ze względu na możliwość „rozleniwienia się” i przyzwyczajania organizmu do zażywanych składników.
    Na skutek stosowania kuracji pyłkowej samopoczucie poprawia się, odczuwa się wówczas przypływ sił fizycznych i psychicznych, lepszą koncentrację uwagi. Często mijają bezsenne noce, stany lękowe, stresy i nerwice.
    Aby kuracja była skuteczna musi być stosowana regularnie. Zdarzają się przypadki, że w organizmach niedożywionych, wycieńczonych poprawę odczuwa się dopiero po drugiej, a nawet po trzeciej kuracji.

Źródło: Makowiczowa Henryka, Pszczele cuda, wyd.”Lotos”, Warszawa 1992, str. 27

Sieci społecznościowe

Tagi