Jeśli to robicie, prawdopodobnie uszkadzacie swoje DNA!

J. Bertran informuje, że „Mutacje biorą się z nienaprawianych uszkodzeń genomów DNA lub RNA (zwykle spowodowanych przez promieniowanie bądź chemiczne mutageny)”.

Ale skąd się biorą mutageny w naszym codziennym życiu? Dr William Hirzy z EPA wyjaśnia: „Szerokie spektrum mutagenów to fluorki. Mogą wywołać genetyczne uszkodzenia zarówno w komórkach roślin, jak i zwierząt”.

Promienie X i inne formy promieniowania niejonizującego to także mutageny, mające dostęp do cząsteczek DNA i RNA w każdym organie wewnętrznym.

Pełna mutagenów jest żywność przetworzona. A także większość nieorganicznych kosmetyków i środków higieny.

Produkty nieorganiczne zawierają pestycydy, herbicydy i środki grzybobójcze, które znajdują się nie tylko na ich powierzchni, ale również np. wewnątrz owoców i warzyw. Chemikalia te potrafią rozpakować i zmienić nasz materiał genetyczny.

Dlatego, częścią leczenia problemów z mutacjami genów, takich jak MTHFR i CBS, jest ZAPRZESTANIE JEDZENIA I UŻYWANIA MUTAGENÓW! Nie ma żadnych wymówek! Nie możecie nadal korzystać ze swego ulubionego szamponu, balsamu czy dezodorantu, ani jeść śmieci i oczekiwać, że nie pojawią się w końcu problemy.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to, jeśli byście ich nie zjedli, zdecydowanie nie powinniście ich kłaść na swojej skórze. Te chemikalia wchłoną się do waszego organizmu i będą w nim krążyć w większym stężeniu, niż gdybyście je spożyli, gdyż kwasy żołądkowe niszczą niektóre z nich.

 

Na podst. You Are Likely Damaging Your DNA if You Are Doing This!, davidjernigan.blogspot.com

Sieci społecznościowe

Tagi