Odetchnij z ulgą!

Pączki sosny zwyczajnej mają działanie wykrztuśne. Zwiększają ilość śluzu wytwarzanego w drogach oddechowych, ułatwiają oczyszczanie się oskrzeli. Mają działanie bakteriobójcze i niszczą drobnoustroje w drogach oddechowych, wykazują działanie rozkurczowe na mięśniówkę gładką oskrzeli. Wyciąg z pączków sosny mogą być z dobrym skutkiem stosowane w leczeniu nieżytów oskrzeli, w zapaleniach przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych.

Olejek sosnowy, uzyskiwany z pączków, także ma działanie wykrztuśne, bakteriobójcze i rozkurczowe. Może być używany do inhalacji w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w chorobach skóry. Zwiększa także ilość wytwarzanego moczu.

Olejek terpentynowy uzyskiwany z żywicy działając na skórę powoduje powstanie rumienią, ponadto działa antyseptycznie. Po dalszej przeróbce otrzymuje się z niego mieszaninę pinenów, które mogą być podawane doustnie i nie drażnią błon śluzowych, działają żółciopędnie, przeciwskurczowo i dezynfekują drogi moczowe.

Dziegieć sosnowy (wytwarzany z drewna żywicznego) działa antyseptycznie i jest używany w leczeniu wielu chorób skóry, m.in. łuszczycy. Wyciągi z kory sosnowej są używane jako leki przeciwbiegunkowe.

 

Krześniak Leszek Marek, Apteczka ziołowa, Wyd. ”Sport i turystyka”, Warszawa 1987.

 

Produkty Benedyktyńskie

Olejek kąpielowy sosnowy wzbogacony został odżywczym miodem i z naturalnym olejkiem eterycznym z sosny. Olejek kąpielowy sosnowy nadaje kąpieli orzeźwiający zapach leśnego igliwia. Olejek kąpielowy sosnowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Nawilża i delikatnie natłuszcza ciało, nadaje mu przyjemny zapach i aksamitną gładkość. Dodatkowo ekstrakt z otrębów pszennych wygładza i ujędrnia skórę. Odżywczy miód oraz składnik natłuszczający nawilżają i odżywiają skórę. Puszysta, aromatyczna piana doskonale relaksuje, pielęgnuje oraz ma doskonałe działanie myjące.

Olejek sosnowy pomoże przy zmęczeniu organizmu spowodowanym wyczerpującym wysiłkiem fizycznym, ospałości i braku energii. Kąpiel z jego dodatkiem pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych.

 

 

https://produktybenedyktynskie.com/p249,olejek-kapielowy-z-sosna

 

Sieci społecznościowe

Tagi