Odważ się spojrzeć na chorobę z innej strony ! - John Mark Linden

Odważ się spojrzeć na chorobę z innej strony….!!!!

Patrick Obissier  doświadczony terapeuta w swojej publikacji:

„ZROZUM SWOJE CHOROBY, DEKODOWANIE BIOLOGICZNE” przypomniał ludzi, którzy odważyli spojrzeć się  na choroby z innej strony :

 •  G.Groddeck -lekarz, pionier medycyny psychosomatycznej,
 • A.Adler - psycholog, psychiatra, twórca Psychologii indywidualnej,
 • E. Schewennnger – profesor, lekarz
 • R.G. Hamer - lekarz, twórca Germańskiej Nowej Medycyny.
 • E. Stern – psycholog, psychiatra
 • M.Moirot – chirurg, uważał, że nowotwory to choroby o podłożu psychosomatycznym,
 • A. Ancelin-Schutzenberger – profesor psychologii , twórczyni Psychogenealogii,
 • C.Simonton - radiolog onkolog, opracował holistyczną metodę leczenia nowotworów.

Jeżeli zaczniemy analizować ich odkrycia oraz przypadki uzdrowień możemy zmienić sztukę leczenia i zmienić naszą cywilizację.

Choroba nie jest bezsensowna – jest mową tego co ukryte, możemy przestać na nią chorować, jeśli zrozumiemy co ona o nas mówi.

Wszystkie choroby mają podłoże genetyczne i epigenetyczne (aktywacja lub dezaktywacja genów indukowane są przez czynniki środowiskowe,  np. pożywienie, toksyny, emocje). W genach zawarte są informacje o wszelkich zaistniałych niegdyś zagrożeniach. Człowiek, by pójść do przodu, musi się czasem cofnąć – od swojego aktualnego problemu – do podobnego problemu z życia rodziców, przeżytego przez nich już wcześniej. Gdyby nie choroba, prawdopodobnie z powodu nadmiernego stresu umieralibyśmy natychmiast.

Niemiecki lekarz Ryke Geerd Hamer, twórca systemu nazwanego przez siebie „Germańską Nową Medycyną” stwierdził, że każda choroba ma podłoże biologiczne odwzorowane zmianami w mózgu .

Lata rozmów i badań z pacjentami dowiodły, że przyczyną każdej choroby jest konflikt biologiczny, który rozpoczyna się tzw. fazą zimną, będąca pod wpływem układu sympatycznego, i kończy się fazą gorącą.

Faza zimna zostaje aktywowana, gdy człowiek przeżywa emocjonalny wstrząs z powodu jakiegoś ogromnego z jej punktu widzenia stresu (ten moment nazywany DHS – Dirk Hamer Syndrome). Osoba będąc pod wpływem silnego stresu i wstrząsu emocjonalnego, w obliczu problemu, wobec którego nie znajduje natychmiastowego rozwiązania tworzy tzw. konflikt biologiczny i podtrzymuje go ( z oburzeniem rozpamiętując, roztrząsając).

Konflikt „biologiczny” wskazuje na to, że konflikty jednostki powiązane są jej życiowymi, biologicznymi potrzebami:

 1. Posiadania terytorium.
 2. Bycia bezpiecznym. 
 3. Zdolność płacenia rachunków.
 4. Posiadanie zasobów pożywienia.
 5. Potrzeba założenia rodziny.
 6. Bycie w kontakcie z innymi.
 7. Zaspakajanie popędu płciowego.
 8. Nietolerancja żywego organizmu na element zewnętrzny (toksyny, grzyby, gazy, radioaktywność, kwasy, ciała obce.

Od zarania dziejów było wiadome, że wyzdrowienie dochodzi się poprzez uświadomienie sobie tego co ukryte i tkwiące w podświadomości. To  nic innego jak dekodowanie biologiczne. Zachęcam wszystkich do zainteresowania się nowym spojrzeniem na choroby . Odważcie się doceniać choroby i zrządzenie losu.

Choroby nie są odrębnymi bytami uderzającym przypadkowo i bez powodu.

John Mark Linden

 


 

 

 

Źródło: Patrick Obissier, zrozum sowje choroby, dekodowanie biologiczne, wyd. Virgo .

 

John Mark Linden

Autor

Pasjonata filozofii, ekonomii, neurofinansów, neurobiologii, neuroregulacji, psychoedukacji, totalnej biologii oraz psychoterapii.

Inspirujący doradca, nauczyciel,  oferuje swoim czytelnikom alternatywną, przywracającą człowiekowi siłę wewnętrzną. 

Przedkłada język przełomowych odkryć naukowych na łatwe do zastosowania porady i podaje konkretne odpowiedzi na pytania.

Prezentuje nowy sposób myślenia o człowieku i świecie. Jego ogromna dociekliwość i niezłomność w odkrywaniu prawdy tworzy niezwykłą charyzmę urzekającą każdego.

"Najpierw analiza przyczyn, potem synteza -  pozbieranie wszystkiego razem i ustawienie równowagi - wszystkiego w sobie".

 

 

 

Wszystkie artykuły autora

Sieci społecznościowe

Tagi