Problem z głowy!

Wskazania lecznicze:

Grzybica skóry głowy, tzn, owrzodzenie, zainfekowane przewlekłe rany na owłosionej głowie. Nie ma znaczenia, czy chodzi o infekcje grzybicze lub bakteryjne czy o egzemę.

Skład:

suszony proszek ze skórki (czystego) chleba żytniego

Zastosowanie:

Przez trzy dni, kilka razy dziennie posypywać proszkiem chore miejsca na głowie (ewentualnie bardzo delikatnie wmasować). Po trzech dniach miejsca te należy natrzeć lub umyć czystą oliwą z oliwek. I tak dalej. Zawsze po trzech dniach zastosować oliwę z oliwek. Kurację taką stosuje się tak długo, jak jest to potrzebne, to znaczy aż do wyleczenia.

Uwaga:

Nie stosować na łuszczycę!

U Hildegardy czytamy:

Kto ma na głowie grzybicę (scabies - świerzb) niech zetrze skórkę z chleba żytniego i posypie proszek w to miejsce, gdyż tak zwalczy zło. I po trzech dniach niech nasmaruje to miejsce oliwą z oliwek, gdyż jest ona (oliwa z oliwek) "ciepła" i leczy. Niech kontunuuje, aż będzie zdrowy.

 

 

Dotleniająca Oliwka do twarzy i ciała z aktywnym ozonem (10%) związanym w oliwie z oliwek (extra virgin).

Ozon zamknięty w  oliwie  z oliwek (extra virgin) uwalniając się na skórze działa antyseptycznie, ochronnie i regenerująco. Intensywnie ją dotlenia zdecydowanie poprawiając jej wygląd.

Oliwka polecana do pielęgnacji i masażu skóry wymagającej, szczególnie suchej i zmęczonej.

Sposób użycia: stosować bezpośrednio na czystą  skórę, jako kosmetyk pielęgnacyjny i/lub do masażu. Nanieść niewielką ilość oliwki na twarz i ciało i masować kolistymi ruchami do wchłonięcia.

 

 

 

Źródło: Gottfried Hertzka, Domowa Apteka Św. Hildegardy, Wydawnictwo AA, Kraków 2014

www.produktybenedyktynskie.com

Sieci społecznościowe

Tagi